2ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Σε 2 αναμετρήσεις στην ιστορία τους, σημειώθηκε σύνολο τερμάτων over 3.5

Βέντσπιλς – Ρόζενμποργκ στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λετονία, -)

Η Βέντσπιλς έχει μείνει πίσω όσον αφορά τα φετινά ευρωπαϊκά εισιτήρια από το πρωτάθλημα Λετονίας, είναι πέμπτη και απέχει οκτώ βαθμούς από την τρίτη προνομιούχο θέση του Γιουρόπα Λιγκ. Πέρυσι εκεί τερμάτισε και ήταν μία από τις ομάδες που θα εκπροσωπήσει τη Λετονία στη διοργάνωση. Στον πρώτο προκριματικό γύρο επιβλήθηκε της Ντινάμο-Άουτο με σκορ 2-1 εντός έδρας. Χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή στο σκορ, καθώς δέχτηκε πρώτη γκολ στο 15’. Επτά λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσια με τον Λούκας Βιλέλα και διατηρώντας τον έλεγχο του ρυθμού σκόραρε δεύτερο γκολ στο 75’ με πέναλτι του Κοζλόφ. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Παλαβαντισβίλι και ο οποίος ανήκει πλέον στη Λαμία. Χωρίς επιπλέον σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2 από τη Ρίγα, εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, πήραν προβάδισμα στο 20’ με τον Μιλόσεβιτς για το 0-1 του ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του ματς σφράγισαν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μπομπό.

ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με N/G (δες το στη bwin)

*4 συνεχόμενα παιχνίδια με “2-3” γκολ

*Δέχεται γκολ σε 6/10 τελευταία εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 110)

Η Ρόζενμποργκ απέτυχε να περάσει νικηφόρα από το Ντράμεν, την έδρα της Στρέμσγκουντσετ (3-3), στο ντεμπούτο του Όγκε Χαράιντε στον πάγκο της ομάδας. Προβλημάτισε αμυντικά και έδωσε ευκαιρίες στον αντίπαλο, κάνοντας και ατομικά λάθη. Δεύτερη σερί ισοπαλία, έπειτα από το 2-2 εντός έδρας με τη Στάμπεεκ. Ωστόσο, παραμένει αήττητη για έξι αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Στον 1ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, αντιμετώπισε την ισλανδική Μπρέινταμπλικ στο “Λέρκενταλ” και επικράτησε πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό 4-2. Σκόραρε όλα τα γκολ στο πρώτο μισάωρο. Όσον αφορά τα αγωνιστικά, επέστρεψαν από τραυματισμούς ο κίπερ Χάνσεν και ο μέσος Κόνραντσεν. Αμφίβολος ο επιθετικός Χέλαντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 στην έδρα της Στρέμσγκουντσετ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα, αφού στο 16’ και το 18’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ. Στο 22’ ο Μπέρβεν μείωσε για το 2-1 του ημιχρόνου. Στο 59’ ο Χόβε σκόραρε για το 3-1, όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν το βαθμό με τα γκολ των Σέλμπρεντ και Ισλάμοβιτς στο 84’ και το 87’.