*Στον πρώτο γύρο: Τερνάνα – Βενέτσια 0-1

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-2) από την Κοζέντσα. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0 με Τουτίνο (10′, 21′) και Μάρας (19′), μείωσε ο Μπούσιο στο 24′. Το 4-1 έκανε ο Τουτίνο στο 81′, προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Γκίτκιαερ (87′).

Προ εκπλήξεως βρέθηκε η Βενέτσια στην έδρα της Κοζέντσα! Όχι μόνο δεν επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί που έφερε, αλλά αναγκάστηκε να μαζέψει τέσσερις φορές την μπάλα από τα δίχτυα της, βάζοντας τέλος σε αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (1-2-0).

Διασυρμός-σοκ για τα “φτερωτά λιοντάρια” που υποχώρησαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλέον βρίσκονται στο -1 από τη 2η Κόμο και στο -7 από την πρωτοπόρο Πάρμα. Το συγκρότημα του Βανόλι έχει εκμεταλλευτεί σε μεγάλο βαθμό το “Pierluigi Penzo”, στο οποίο συγκέντρωσε 23 από τους συνολικά 38 βαθμούς του (7-2-2 / διαφορά γκολ 25-17). Στην αποστολή επέστρεψε ο Ιντζές μετά από τρεις μήνες!

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Τσιταντέλα. Στο 22′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με Φ. Καρμόνι, απάντησε ο Παντόλφι στο 40′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Λουκέσι (46′) και Περέιρο (61′).

Μπήκε μουδιασμένα στην αναμέτρηση με την Τσιταντέλα, η οποία στα πρώτα λεπτά είχε δύο δοκάρια και μία μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Προηγήθηκε κόντρα στη ροή της αναμέτρησης και πλήρωσε την αμυντική αδράνειά της στο 40′. Έβγαλε αποφασιστικότητα στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους καθαρίζοντας με την γκολάρα του Περέιρο στο 61′.

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές για τους “ροσοβέρντι” (0-1-2), φτάνοντας τους 21 βαθμούς διατηρείται οριακά εντός της επικίνδυνης ζώνης και βρίσκεται στο -2 από τη 15η Σαμπντόρια. Στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Βενέτσια γνώρισαν ισάριθμες ήττες (διαφορά γκολ 2-9). Δανεικός από την Κοζέντσα αποκτήθηκε ο Σγκάρμπι (ΑΜ) και βρίσκεται στην αποστολή.