*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει την Αταλάντα.

*Η Βενέτσια πανηγύρισε τη νίκη στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Βενέτσια κατάφερε να αντέξει στην πίεση της Γιουβέντους (σ.σ. κυρίως στο πρώτο ημίχρονο), καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο “Pierluigi Penzo” (1-1). Καλύτερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι, είχαν τον πρώτο λόγο σκοράροντας με όμορφη προβολή του Μοράτα στο 32′. Έριξαν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν ακίνδυνοι (σ.σ. πέρα από μία καλή ευκαιρία του Μπερναντέσκι), επιτρέποντας στον Αράμου να ισοφαρίσει με ένα υπέροχο γκολ.

“Σίγουρα δεν είναι η καλύτερη Γιουβέντους των τελευταίων χρόνων, αποσπάσαμε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στο γήπεδό μας”, είπε ο προπονητής Ζανέτι. Τα “φτερωτά λιοντάρια” βρίσκονται στο +6 από την Τζένοα. Πανηγύρισαν δύο νίκες σε οχτώ αναμετρήσεις τους στο “Pierluigi Penzo” (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες). Ξεκουράζει πολλούς βασικούς ποδοσφαιριστές του ο προπονητής Ζανέτι.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Γιουβέντους. Στο 32′ ο Μοράτα έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Αράμου στο 55′.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο pame stoixima live)

*Over 3,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΕΡΝΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Πέντε αναμετρήσεις κράτησε το αήττητο σερί της Τερνάνα (2-3-0), την Παρασκευή υποδέχτηκε την Μπενεβέντο από την οποία γνώρισε την ήττα με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο, πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση. Δέχτηκαν μεγάλη πίεση στο δεύτερο, έχοντας σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακά τους που πραγματοποίησε τέσσερις επεμβάσεις.

“Δημιουργήσαμε κάποιες σπουδαίες ευκαιρίες, ωστόσο δεν βρισκόμαστε ακόμα στο επίπεδο των μεγάλων ομάδων”, είπε ο προπονητής Λουκαρέλι. Η Τερνάνα έχει απολογισμό 2-2-1 στις πέντε τελευταίες εξόδους της (GG στις τέσσερις, over 3,5 στις τρεις). Πολλές οι απουσίες και για την Τερνάνα, τέσσερις τραυματίες και ισάριθμοι για τεχνικούς λόγους. Ξεκουράζονται αρκετοί βασικοί.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από την Μπενεβέντο. Και τα δύο γκολ σημείωσε ο Λαπαντούλα (23′, 42′ πεν.).