*7η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Μπρέσια.

Έλειψαν οι μεγάλες ευκαιρίες στην αναμέτρηση με την Μπρέσια στο άδειο (λόγω τιμωρίας) “Mario Rigamonti”. Οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη όρεξη για να επιτεθούν και να ψάξουν το γκολ, είναι χαρακτηριστικό πως η Βενέτσια ολοκλήρωσε χωρίς ούτε μία ευκαιρία στην αντίπαλη εστία, πράγμα εξαιρετικά περίεργο για τα δεδομένα της.

“Είναι δύσκολο όταν δίνεις τρεις αναμετρήσεις μέσα σε μία βδομάδα, ο πάγκος θα κάνει τη διαφορά με την Παλέρμο”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Βανόλι. Στην τελευταία αναμέτρηση που υποδέχτηκαν τους Σικελούς τα “φτερωτά λιοντάρια” επικράτησαν με 3-2 (1-1 το ημίχρονο) στα μέσα Απριλίου. Στην αποστολή συμπεριλήφθηκε ο νεαρός Μικάελσον, εκτός ο Ολιβιέρι.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΛΕΡΜΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Κοζέντσα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Κανότο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άκομψα μπήκε τέλος στο νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών (διαφορά γκολ 7-1) που “έτρεχε” η Παλέρμο. Ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και δημιούργησε κάποιες εξαιρετικές ευκαιρίες για να προηγηθεί, προτού δεχτεί ένα πανέμορφο γκολ από τον Κανότο στις καθυστερήσεις που σταμάτησε το αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών της (3-1-0).

Το συγκρότημα του Κορίνι αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις με τη Βενέτσια (0-2-2), δεν κατάφερε να σκοράρει σε μία από αυτές. Αποχώρησε προληπτικά απ’ την προπόνηση της Δευτέρας ο Ντι Μαριάνο λόγω ενοχλήσεων και, παράλληλα, τέθηκε νοκ άουτ για την αποψινή αναμέτρηση.