*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Βενέτσια (1-2-0), το Σάββατο επέστρεψε με άδεια χέρια από το “MAPEI” (3-1), παρά το γεγονός πως ευτύχησε να προηγηθεί της Σασουόλο. Δεν πτοήθηκαν οι γηπεδούχοι από το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω στο σκορ, παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί στο δεύτερο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκαν απόλυτα τα αμυντικά κενά της Βενέτσια.

“Προσεγγίσαμε σωστά την αναμέτρηση, θα μπορούσαμε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθούμε εκ νέου. Πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας, ακολουθεί μία δύσκολη μάχη”, είπε ο προπονητής Ζανέτι. Τα “φτερωτά λιοντάρια” πανηγύρισαν τη νίκη στις 3/4 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Σαλερνιτάνα (μία ήττα). Στην αποστολή επέστρεψαν οι Αραμού και Χέιμανς.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Σασουόλο. Στο 32′ ο Οκερέκε έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, απάντησαν οι Μπεράρντι (37′), Ανρί (50′ αυτ.) και Φρατέζι (66′).

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το… αριστερό ξεκίνησε τη δεύτερη θητεία του στην τεχνική ηγεσία της Σαλερνιτάνα ο Στέφανο Κολαντουόνο. Η “γκρανάτα” δέχτηκε ηχηρό χαστούκι από την επίσης νεοφερμένη Έμπολι γνωρίζοντας την ήττα με 4-2 στο “Arechi”. Με το πόδι στο γκάζι μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να προηγηθούν με 4-0!

Μπήκαν για να διαχειριστούν το υπέρ τους αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο μειώνοντας, απλά, τη διαφορά γκολ. “Χάσαμε τη συγκέντρωσή μας στο πρώτο ημίχρονο, προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε στο δεύτερο. Πρέπει να χτίσουμε πάνω στην εμφάνιση αυτού”, είπε ο προπονητής Κολαντουόνο. Η Σαλερνιτάνα πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Βενέτσια. Ετοιμοπόλεμος δηλώνει ο Γκίομπερ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-2) από την Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Πιναμόντι (2′, 45′ πεν.), Κουτρόνε (11′) και Στράντμπεργκ (13′ αυτ.), απλά διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα οι Ρανιέρι (48′) και Ισμαίλι (55′ αυτ.).