*Στον πρώτο γύρο: Μπρέσια – Βενέτσια 0-0

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Άσκολι. Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων λόγω αποβολής του Μπελούτσι.

Δύο βαθμούς άφησε στο “Cino e Lillo Del Duca” η Βενέτσια, στην προσπάθεια που κάνει για απευθείας άνοδο στη μεγάλη κατηγορία της Ιταλίας. Δεν έπιασε καλή απόδοση το συγκρότημα του Βανόλι κόντρα στην σκληροτράχηλη Άσκολι, δημιούργησε λιγοστές επικίνδυνες στιγμές με το τελικό αποτέλεσμα να κρίνεται, τηρουμένων των αναλογιών, δίκαιο.

Τα “φτερωτά λιοντάρια” γνώρισαν δύο ήττες σε εννέα αγωνιστικές από Κόμο (2-1 εκτός) και Ρετζιάνα (3-2 εντός), στις υπόλοιπες σημείωσαν πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες. Πετυχαίνουν τουλάχιστον από δύο γκολ στις 11/12 τελευταίες αγωνιστικές στο “Pierluigi Penzo”, διάστημα στο οποίο κράτησαν το μηδέν μόλις δύο φορές. Επέστρεψε στην αποστολή ο Ντεμπελέ, δεν υπολογίζεται ο Ούλμαν.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 13/16 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 12/16 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Πίζα. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Μοντσίνι (37′, 85′) και Μπιάνκι (55′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τορεγκρόσα με πέναλτι.

Το 2Χ2 έκανε η Μπρέσια με χαρακτηριστική ευκολία απέναντι στην, τουλάχιστον, μετριότατη Πίζα στο “Mario Rigamonti”. Είχε τον έλεγχο της μπάλας, έβγαλε τις γνωστές τις αντεπιθέσεις κι αξιοποίησε την κακή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων. Δέχτηκε κάποια πίεση μετά το 3-0 μη καταφέρνοντας, τελικά, να κρατήσει ανέπαφη την εστία της για πρώτη φορά μετά τις 24 Φεβρουαρίου (0-0 εντός με Ρετζιάνα).

Το συγκρότημα του Μαράν αναρριχήθηκε στην 7η θέση της Σέριε Β και βρίσκεται στο +3 από την 9η Τσιταντέλα. Επικράτησε μόνο της Κοζέντσα (2-1) στις έξι τελευταίες εξόδους της, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Εξετισε κι επιστρέφει ο Μπερτανιόλι, τι θέση του πήρε ο Αντόρνι.