*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Ολνταμ – Γουίλντστοουν 1-2

*Λόγω βροχής, θα γίνει επιθεώρηση του γηπέδου το πρωί, σχετικά με το αν διεξαχθεί ή όχι το παιχνίδι.

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο στο 46ο λεπτό από τον Καμπάμπα και το δεύτερο από τον Πρίτσαρντ στο 74’.

Η Γουίλντστοουν ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, έχοντας δεχθεί 10 γκολ σε αυτό το διάστημα! Και οι δύο εξ αυτήν ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, στα οποία δεν σκόραρε καν!

Εξακολουθεί να βρίσκεται στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και υποχώρησε στην 11η θέση του, με την απόσταση της να αυξάνεται στο -7 από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Γουίλντστοουν Στατιστικά

*Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 11/18 G/G εντός έδρας, όλα στο πρωτάθλημα

*Εχει 10/18 over 2,5 εντός έδρας, όλα στο πρωτάθλημα

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, δεχόμενη την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από ανάποδο ψαλίδι του Στίβενς! Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Κίτσενς στο 13’, αφού είχε προλάβει ήδη να γλιτώσει μία φορά από το δοκάρι της, ενώ έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας η ίδια δοκάρι.

Η Ολνταμ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σόλιχαλ Μουρς, χάνοντας την ευκαιρία για μία μεγάλη νίκη, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της, με ίδιο σκορ, ενώ δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες. Πάντως μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και δύο παιχνίδια, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες.

Παραμένει στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά η απόσταση της από την ζώνη του υποβιβασμού έχει μειωθεί στο +9, αλλά είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -16 από αυτήν.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Χόουπ (ΕΠ), ΜακΓκάχεϊ (ΑΜ), Πόρτερ (ΕΠ), πιο πρόσφατα χτύπησε και λείπει και ο μέσος Γκάρντνερ.