*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ιστλεϊ – Γουίλντστοουν 1-0

*Χθες βράδυ έβρεξε πολύ στην περιοχή, θα γίνει επιθεώρηση στο γήπεδο γύρω στις 12 ώρα Ελλάδος για το αν διεξαχθεί ή όχι το παιχνίδι.

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Τσέλμσφορντ, με τον Τζόουνς να ανοίγει το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό για την αντίπαλο της, ισοφάρισε στο 20’ με τον Φέργκιουσον, αλλά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από αυτογκόλ του Ολομόλα στο 38’.

Η Γουίλντστοουν ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Τσέλμσφορντ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε φέρει δύο ισοπαλίες. Και ειδικά στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Χάτσινσον, αποκτήθηκε δανεικός από τους Μίλτον Κέινς Ντονς ο πλάγιος μπακ – χαφ Μπρούκλιν Ιλούνγκα.

Γουίλντστοουν Στατιστικά

*Εχει 5/7 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/11 G/G εντός έδρας

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Ντόρκινγκ, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι, σκοράροντας τρία γκολ στο πρώτο 15λεπτο, με τους Λόιντ (1’), Κάρτερ (2’, 13’), με το τέταρτο να έρχεται από τον Λόιντ στο 41ο λεπτό, χωρίς να αντιδράσει σε κάποιο σημείο του αγώνα η αντίπαλος της.

Η Ιστλεϊ κέρδισε πολύ εύκολα με 4-0 εντός έδρας την Ντόρκινγκ, «καθαρίζοντας» πολύ νωρίς την αναμέτρηση, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Μάλιστα ζήτησε από την διοργανώτρια αρχή ενημέρωση, μήπως το γκολ που σκόραρε είναι το γρηγορότερο στην ιστορία του θεσμού, έχοντας επιτευχθεί 7,2 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα!

Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει φέτος στο πρωτάθλημα μόνο στο γήπεδο της Γιορκ, με οκτώ ήττες σε 12 αγώνες, εφτά στους 10 τελευταίους που δεν έχει καμία νίκη!

Ανέβηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι όγδοη και δεν πηγαίνει πουθενά.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, κάτι που συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της σεζόν, πέραν κάποιων μικροενοχλήσεων ορισμένων παικτών κατά διαστήματα.