*Πρώτο παιχνίδι για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας, οπότε και ακολουθεί ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Βέιλε επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε με αντίπαλο την Κόλντινγκ.

ΒΕΪΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι η Βέιλε, μετά και τη βαριά ήττα 4-1 από τη Ράντερς. Τη Δευτέρα, η ομάδα του Πέτερ Σόρενσεν υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και να βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως απέφυγε τα χειρότερα στο φινάλε. Έφτασε έτσι τους εννέα βαθμούς και παραμένει ουραγός. Αήττητη στα τρία τελευταία εντός της, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε στην παράταση τη Χόρσενς (1-3 εκτός). Στην αποστολή της επέστρεψαν οι Άλαν Σόουζα και Βίλορμουρ Ντάβιντσεν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 57ο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με το τέρμα του Τζόρτζεβιτς στις καθυστερήσεις.

Βέιλε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Stoiximan)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΛΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Από την πλευρά της, η Κόλντινγκ είναι αήττητη στα δυο τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει. Στο πιο πρόσφατο εξ αυτών, πριν από δυο εβδομάδες, η ομάδα του Κρίστοφερ Βίχμαν φιλοξενήθηκε από τη Χίλεροντ, για το πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας, με την οποίας αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους 17 και είναι για την ώρα στη 10η θέση. Δεν σκόραρε στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, ενώ στη μια που το έκανε, πήρε και το διπλό (1-1-2). Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε στα πέναλτι τη Νίκεμπινγκ, μετά και το μεταξύ τους 2-2 σε κανονική διάρκεια και παράταση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Χίλεροντ, για το πρωτάθλημα.