*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΒΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από επτά αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, η Βαστέρας πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Άσκεμπραντ υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς μπορεί να τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο ωστόσο ανέβασε στροφές και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα. Κάπως έτσι, έφτασε τους 17 βαθμούς και είναι στην 10η θέση, μαζί με την Έργκριτε. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα στα εντός της, επικρατώντας μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα (1-3-1). Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Γιόχανσον στο 11′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση λίγο αργότερα (20′), στην πορεία πέτυχε ακόμη δυο τέρματα με τους Γιόχανσον (54′) και Τρόνετ (56′).

Βαστέρας Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ακρόπολις πανηγύρισε και πάλι τη νίκη, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Έστερ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Ισορροπημένο παιχνίδι σε γενικές γραμμές, ωστόσο οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια, για να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που εξασφάλισε, έφτασε τους 14 συνολικά και είναι στην 13η θέση, που οδηγεί σε μπαράζ, και την οποία μοιράζεται μαζί με την Γκάις. Αγνοεί το διπλό σε επτά φετινές εξόδους, έχοντας τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Έστερ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Μπέρμαν στο 36ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.