*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λοντρίνα – Βάσκο Ντα Γκάμα 0-1

ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Βάσκο Ντα Γκάμα έχασε σχετικά άνετα, όπως δείχνει το τελικό σκορ, με 3-0 εκτός έδρας από την Κρουζέιρο. Δέχθηκε το πρώτο τέρμα από τον Μασάντο στο 25’, ο Εντού στο 60’ πέτυχε δεύτερο τέρμα για την αντίπαλο της, έχοντας γλιτώσει από το δοκάρι της στην εκπνοή του ημιχρόνου, με τον Λουίς Ενρίκε στο 86’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Βάσκο Ντα Γκάμα ηττήθηκε άνετα με 3-0 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Κρουζέιρο, με αυτήν να είναι η τρίτη ήττα της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, όλες μακριά από την έδρα της, αφού σε αυτήν είναι μία από τις τρεις ομάδες της κατηγορίας που δεν έχει γνωρίσει ακόμη την ήττα. Μάλιστα έχει τρεις σερί νίκες εκεί, 10 συνολικά σε 15 αγώνες που έχει δώσει στο γήπεδό της.

Καταφέρνει να διατηρείται εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, στην τέταρτη και τελευταία, στο +3 από την σημερινή της αντίπαλο, αλλά έχοντας τέτοια διαφορά τερμάτων που μπορεί να θεωρείται απόσταση ασφαλείας. Συγκεκριμένα θα πρέπει να χάσει με τέσσερα γκολ διαφορά σήμερα για να βρεθεί από πίσω της!

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών Ουλίσες (ΑΜ), Λαρανζέιρα (ΜΕ) που δεν έχουν παίξει φέτος, χτύπησε και ο αμυντικός Ρικέλμε σοβαρά και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν, παραμένει εκτός ο αμυντικός Γκάμπριελ Ντίας λόγω ενοχλήσεων. Αλλά κανένα δεν είναι νεότερο πρόβλημα, με αποτέλεσμα να αναμένεται να παίξει με την ίδια ενδεκάδα για τρίτο σερί αγώνα.

Βάσκο Ντα Γκάμα Στατιστικά

*Εχει τρία σερί over 2,5, 7/9 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/15 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έχασε 0-2 εντός έδρας από την Πόντε Πρέτα, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, πληρώνοντας σε μεγάλο βαθμό την αποβολή παίκτη της στην εκπνοή του ημιχρόνου. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Λούκα στο 60’, ενώ ο Ριμπαμάρ στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Λοντρίνα έπειτα από δύο αγώνες έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει πολύ κοντά στη σημερινή της αντίπαλο και την πρώτη τετράδα, αφού ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Πόντε Πρέτα. Πάντως μακριά από την έδρα της έχει χάσει μόνο από την Οπεράριο στους εφτά τελευταίους αγώνες, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο πρώτο μισό του, παραμένοντας μάλιστα στην 5η θέση του, αλλά στο -3 από την τέταρτη και τελευταία που οδηγεί στην μεγαλύτερη κατηγορία, εκεί που είναι η Βάσκο Ντα Γκάμα. Αλλά έχει μία νίκη λιγότερο από αυτήν και έξι γκολ λιγότερα στη διαφορά τερμάτων, κάτι που σημαίνει πώς για να βρεθεί εντός πρώτης τετράδας, πρέπει απόψε να κερδίσει με τέσσερα γκολ διαφορά!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο τερματοφύλακας Βίκτορ Σόουζα, και ο μέσος Πέντρο Κάτσο, αλλά θα απουσιάσουν λόγω τιμωρίας οι επιθετικοί Λεαντρίνιο, Ντόουγκλας Κοουτίνιο.