*32η αγωνιστική (προτελευταία κανονικής διάρκειας)

*Σε προηγούμενους γύρους: Βασιλεία – Σερβέτ 0-1, Σερβέτ – Βασιλεία 4-1

*GG & over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Λωζάνης Ουσί. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Μπάρι (30′, 69′).

Μπήκε από το ξεκίνημα δυνατά στην αναμέτρηση με την ουραγό Λωζάνη Ουσί, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί που έφερε σε αυτή. Σε νορμάλ πλαίσια κράτησε το σκορ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων καταγράφοντας συνολικά επτά αποκρούσεις.

Νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές για τη Βασιλεία (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες) που θέλει να μπει με τις καλύτερες δυνατές προδιαγραφές στα πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 13 Μαρτίου 2022 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη της επί της Σερβέτ (2-0). Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Ντρέγκερ, χαλάρωσε λίγο η κατάσταση με τις απουσίες.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Ζυρίχη. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ντάντε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, κάτι που επιβεβαιώθηκε και κόντρα στη Ζυρίχη την προηγούμενη βδομάδα. Η Σερβέτ προβλημάτισε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κι ανέβασε στροφές στο δεύτερο, μη καταφέρνοντας να αποφύγει την ήττα στο “Stade de Genève”. Μοιραίος ο Νισιμούρα που μέσα σε δύο λεπτά (77′, 79′) σημάδεψε ισάριθμες φορές τα αντίπαλα δοκάρια.

Το συγκρότημα του Βάιλερ παραμένει δίχως νίκη σε πέντε αναμετρήσεις (0-2-3), στις τρεις δεν κατάφερε να σκοράρει. Στις έντεκα τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από Ιβερντόν (2-1) και Βίντερτουρ (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Εξέτισε ο Μπαρόν.