* 18η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, τα 5 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 2.5

ΒΑΡΤΑ ΠΟΖΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βελτιωμένη η εικόνα της με το νέο προπονητή, παραμένει δίχως νίκη με αυτόν στον πάγκο όμως για τρία παιχνίδια. Την προηγούμενη Κυριακή έφτασε κοντά στο “τρίπονο”, προηγήθηκε, αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις, σε ένα δίκαιο γενικά 1-1 με αντίπαλο τη Βίσλα Κρακοβίας.

Παραμένει ουραγός στην Ekstraklasa με 12 πόντους σε 17 παιχνίδια, παραμένει δίχως νίκη στο Πόζναν με ρεκόρ 0-5-4 και μόλις 4 γκολ ενεργητικό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Βίσλα Κρακοβίας. Φτωχό σε φάσεις το πρώτο ημίχρονο, η Βάρτα άνοιξε το σκορ στο 66’ με τον Ζρέλακ, στην πρώτη της μεγάλη φάση στον αγώνα. Πήρε μέτρα στο φινάλε η Βίσλα, ισοφάρισε στο 93’ με κεφαλιά του στόπερ Φρίντριχ.

ΒΑΡΤΑ ΠΟΖΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Δεν σκόραρε στα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα

ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σταθερά ασταθής φέτος η Σλασκ, εναλάσσει τις νίκες με ήττες, την προηγούμενη Παρασκευή δεν ήταν καλή στο Ζάμπζε, ηττήθηκε δίκαια με 3-1, εμφανίζοντας και πάλι μεγάλα αμυντικά προβλήματα.

Τρίτη σερί εκτός έδρας ήττα για την ομάδα του Μαγκιέρα, με 9 γκολ παθητικό σε αυτά τα ταξίδια. Αφελής η τακτική της προσέγγιση, έχει χάσει βαθμούς στα τελευταία λεπτά των αγώνων.

Σταθερά πολύ παραγωγικά τα παιχνίδια της, σε 9 εκτός έδρας αγώνες έχει ρεκόρ 3-2-4 με συντελεστή τερμάτων 17-17!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Γκόρνικ Ζάμπρζε. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Γκόρνικ, δίχως πολλές μεγάλες φάσεις, δίχως σκορ πήγαν στην ανάπαυλα οι ομάδες. Στο 49’ και το 54’ ο Νόβακ έκανε το 2-0 για την Γκόρνικ. Ο Ποντόλσκι με δυνατό σουτ στο 79’ ολοκλήρωσε το θρίαμβο των γηπεδούχων, ο Λισζσαρζ απλά μείωσε για την Σλασκ στο 83’.