*Κεκλεισμένων των θυρών.

Βάρμπεργκ – Έστερσουντ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί να μην κέρδισε σε μία ακόμη έξοδο η Βάρμπεργκ, ωστόσο κατάφερε να φύγει με τον βαθμό απ’ το Μπορός παραχωρώντας 3-3 με την Έλφσμποργκ. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, μπορούσε να πάει με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Κατώτερη στο δεύτερο μέρος, απειλήθηκε περισσότερο, καταφέρνοντας να αποφύγει την ήττα στις καθυστερήσεις της συνάντησης.

Συμπλήρωσε τριάδα αγώνων χωρίς νίκη η Βάρμπεργκ (0-2-1), βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας απομακρυνθεί έξι πόντους απ’ τα μπαράζ παραμονής και επτά απ’ τον απευθείας υποβιβασμό. Είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στην έδρα της (3-1-0). Αμφίβολοι οι Μπίρκφελντ (Αμυντικός, 9, 0), Λίντνερ (Μέσος, 9, 0) και Αλίεφ (Επιθετικός, 5, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Έλφσμποργκ. Προηγήθηκε με τον Μάθιους στο 8’, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 33’, δέχθηκε την ανατροπή στο 67’, έκανε το 2-2 με τον Σαντίκου στο 70’, δέχθηκε το 3-2 στο 72’, ισοφαρίζοντας με τον Στρέμπεργκ στο 90’+5’.

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚ Στατιστικά

*N/G τα 5/7 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Bet365).

*Under 2.5 τα 5/7 πρόσφατα παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έχει “κολλήσει” με τις ισοπαλίες το τελευταίο διάστημα η Έστερσουντ, η οποία πρόσθεσε ακόμη μία στη συλλογή της, μένοντας στο 0-0 με την Χέλσινγκμποργκ. Κακό ποιοτικά παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές στις δύο εστίες, οι δύο ομάδες έπαιξαν έπαιξαν συντηρητικά και συμβιβάστηκαν στο φινάλε με τον πόντο.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για την Έστερσουντ μετά απ’ αυτές που προηγήθηκαν με τις Χάκεν (2-2 εντός) και Τζουργκάρντεν (0-0 εκτός), συμπλήρωσε τετράδα αγώνων χωρίς νίκη (0-3-1), παραμένοντας στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Βολεύεται περισσότερο εκτός έδρας, είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της (2-2-0). Διαθέτει μία από τις χειρότερες επιθέσεις της λίγκας με οκτώ τέρματα ενεργητικό. Αμφίβολοι παραμένουν οι Μουκίμπι (Αμυντικός, 3, 0), Αμίν (Μέσος, 10, 1) και Κρουν (Μέσος, 7, 1). Παρελθόν ο Καντίρι (Επιθετικός, 11, 2) που συνεχίζει στη βελγική Λόμελ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Χέλσινγκμποργκ.