* Το Βανκούβερ είναι αήττητο στα 5 τελευταία μεταξύ τους, κέρδισε τα 3, τα 2 εντός έδρας.

* Αμφότερες ομάδες του Καναδά, δεν υπάρχει ιδιαίτερη αντιπαλότητα μεταξύ τους.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 3-2 εντός το Πόρτλαντ. Προηγήθηκε με 2-0 με Γολντ (2’) και Πικό (29’), ισοφαρίστηκε από τα γκολ των Εβάντερ (52’) και Μόρα (77’), πήρε τη νίκη με τον Ραπόσο στο 87’.

Συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία. Στο 2-0 πίστεψε πως το παιχνίδι τελείωσε και παραλίγο να το πληρώσει, παρά το γεγονός αυτό, βρήκε πάλι τον τρόπο να ανακτήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη.

Τρίτο σερί εντός, στο προηγούμενο από αυτό με το Πόρτλαντ έχασε από το Σολτ Λέικ με 1-2, θέλει να κλείσει αυτό το σερί αγώνων στην έδρα του, όσο καλύτερα γίνεται. Ακολουθεί ένα ακόμα, το πιο δύσκολο, με το πρωτοπόρο Γκάλαξι.

Μοναδικός απών ο τραυματίας Μάρτινς.

Βανκούβερ Στατιστικά

* Στα 6 τελευταία μετράει 5 G/G, τα 3 πιο πρόσφατα με over 2,5.

* Πέτυχε πρώτο γκολ στα 4/5 τελευταια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΟΡΟΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Ήττα εντός έδρας από το Κάνσας με 1-3. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, δέχτηκε τρία γκολ από Γουόλτερ (52’), Ντέιβις (64’) και Βάργκας (83’), μείωσε με τον Οσόριο στις καθυστερήσεις.

Άσχημο αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται χαμηλότερα στη βαθμολογία. Στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε καλύτερα, βγήκε αγνώριστο στην επανάληψη και ήρθε αυτό το πολύ κακό αποτέλεσμα.

Πάει στην καναδική μονομαχία με την υποχρέωση να αποφύγει την ήττα από ένα φορμαρισμένο Βανκούβερ, αν αυτό δεν συμβεί, θα πρόκειται για το πρώτο της σερί ηττών στη σεζόν. Μάθημα για την ομάδα του χαρακτήρισε την ήττα από το Κάνσας ο κόουτς Χέρντμαν, περιμένει να αποδειχθεί αυτό και στο Βανκούβερ.

Συνεχίζει με τις ίδιες σημαντικές απουσίες.

Τορόντο Στατιστικά

* Στα 8 τελευταία μετράει 6 under 2,5, αλλά τα 2/3 πιο πρόσφατα ματς του ήταν G/G & over 2,5.