*Χωρίς χρήση VAR.

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Μανχάιμ δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΑΝΧΑΙΜ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-4 απέναντι στη Βικτώρια Κολωνίας, για την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 23ο λεπτό. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον τις ευκαιρίες της και έκανε το 0-3 στο 61ο λεπτό. Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο παιχνίδι, με τη Βικτώρια να μειώνει προσωρινά σε 1-3 στο 80′ και το τελικό 1-4 να διαμορφώνεται στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε πολύ καλή κατάσταση το σύνολο του Νάιντχαρτ, μετράει πέντε σερί παιχνίδια χωρίς ήττα στην 3.Liga (4-1-0), τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με g/g. Ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Φράιμπουργκ Β. Έχει μετατρέψει το “Carl-Benz-Stadion” σε φρούριο τη φετινή σεζόν, αφού μετράει 9 νίκες σε 10 εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος.

Σταθερά εκτός οι Γκόλκε και Χέγκερ.

ΜΑΝΧΑΙΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα τελευταία 8 επίσημα παιχνίδια της.

*Over2.5+g/g στα τελευταία 4 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΕΡΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στη Σααρμπρίκεν, για την περασμένη αγωνιστική. Έκανε πολύ καλό ξεκίνημα και κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό, με γκολ του Σέσα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα της Βερλ. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Σέσα να δημιουργεί αυτή τη φορά το γκολ και τον Ότο να βρίσκει δίχτυα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Βερλ μετά από τέσσερεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού, με παιχνίδι λιγότερο από τη 17η Σβίκαου. Αδύναμη εκτός έδρας, μετράει 6 ήττες σε 9 παιχνίδια πρωταθλήματος μακριά από το γήπεδο της, έχοντας σκοράρει μόλις 8 γκολ στο διάστημα αυτό.

Σταθερά εκτός ο Περνότ. Τιμωρημένος ο Γκροντόφσκι.