*7 συνεχόμενα under 2,5 μεταξύ τους, τα έξι από αυτά με no goal

*7-4-0 στα 11 τελευταία υπέρ της Αζαξιό.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΖΑΞΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η αντίδραση που ζητούσε τις τελευταίες εβδομάδες ο Πανταλονί, βγήκε στο παιχνίδι με την Νιμ και παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες που αντιμετώπισε στο παιχνίδι αυτό, κατάφερε να πάρει σπουδαίο και άνετο διπλό με 0-2. Το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί στο πρώτο ημίχρονο, χάρη στα γκολ των έμπειρων επιθετικών Νουρί και Κουρτέ και στην συνέχεια το κράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Παραμένει στο κυνήγι των πρώτων θέσεων και δείχνει πως μπορεί φέτος να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω.

Αρκετές οι απουσίες της εν όψει Νανσί, αφού θα στερηθεί αρχικά τις υπηρεσίες του επιτελικού μέσου Σιμινιάνι (11/1) λόγω τιμωρίας, ενώ τραυματίστηκαν και θα απουσιάσουν ο φορ Μουσσιτί Οκό (7/2), ο μπακ/χαφ Γιουσούφ (9/0) και ο πολύτιμος χαφ Λατσί (10/2). Πάντα εκτός ο χαφ Μαρσετί (3/0) που σιγά σιγά επιστρέφει. Ξαφνικό πρόβλημα ο υπερπολύτιμος χαφ Μπαρετό (11/0) και ο εφεδρικός χαφ Σαμπρολέ (5/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η άνετη νίκη με 0-2 επί της Νιμ εκτός έδρας για το πρωτάθλημα, σκορ που διαμορφώθηκε με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Αζαξιό Στατιστικά

*10 συνεχόμενα under 2,5 (δες το στο Pamestoixima)

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν Χ ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΑΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χρειάστηκε να περιμένει σχεδόν τρεις μήνες για να χαμογελάσει και να γευτεί την χαρά της νίκης, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς το πώς αυτή προήλθε. Κέρδισε με 2-1 την Γκινγκάμπ, χάρη στην απίστευτη ανατροπή που σημείωσε με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο από το 1-1 και μετά και ενώ είχε μείνει πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος. Παλικαρίσια εμφάνιση που την έφερε ξανά στο προσκήνιο για την διεκδίκηση της παραμονής. Η εμφάνισή της πάντως δεν ήταν ιδιαίτερα καλή και χρειάστηκε σε αρκετές περιπτώσεις την τύχη με το μέρος της.

«Κάτι έχει αλλάξει τις τελευταίες τρεις εβδομάδες. Η βοήθεια του πάγκου είναι πολύτιμη και ανεκτίμητη», το λακωνικό σχόλιο του υπηρεσιακού κόουτς Πεντρετί, που την ανέλαβε πριν δύο αγώνες. Η διοίκηση για την ώρα έχει «παγώσει» την πρόσληψη νέου προπονητή μιας και ο παλαίμαχος Γάλλος παίκτης τα πάει ανέλπιστα καλά για την ώρα.

Θέμα έχει προκύψει με τον αμυντικός χαφ Αγκ (7/0), που έχει σπάσει κάθε ρεκόρ στην κατηγορία με τέσσερις αποβολές σε επτά αγώνες! «Κατά τη διάρκεια όλων των ετών προπόνησής μου, έλαβα μόνο δύο κόκκινες κάρτες, στην U17 . Δεν είμαι κακός παίκτης, δεν ήμουν ποτέ ο τύπος που δέχτηκα μεγάλα επικίνδυνα τάκλιν και δεν θα γίνω ποτέ! Απλώς δείτε αναλυτικά τις τέσσερις αποβολές μου αυτή τη σεζόν», σχολιάζει επ’ αυτού. Τραυματίας ο στόπερ Ελ Καουταρί (3/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η σπουδαία νίκη/ανατροπή με 2-1 επί της Γκινγκάμπ εντός έδρας για το πρωτάθλημα.