*Προκριματικά Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2022 το οποίο θα διεξαχθεί στη Σλοβακία.

*Οι αγώνες του ομίλου διεξάγονται στην Ουγγαρία. Στον όμιλο συμμετέχουν Αυστρία, Ουγγαρία, Λευκορωσία και Εσθονία.

*Προκρίνονται στην Elite Round οι δύο πρώτες του κάθε ομίλου και η μία καλύτερη τρίτη, η οποία θα έχει το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στους δύο πρώτους του ομίλου.

ΑΥΣΤΡΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αυστρία U19 ξεκινά την προσπάθειά της για πρόκριση στην Elite Round και στη συνέχεια στα τελικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, έχοντας υψηλές βλέψεις. Άφησε καλές εντυπώσεις στα τελευταία φιλικά που έδωσε το Σεπτέμβριο, νικώντας τα δύο από αυτά. Στο πιο πρόσφατο, κόντρα στην Κροατία U19 (0-1) νίκησε, αν και δυσκολεύτηκε να τα καταφέρει. Στο ρόστερ της υπάρχει ο εξτρέμ Γιουσούφ Ντεμίρ, ο οποίος ήδη έχει παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ και τη Λα Λίγκα με τη Μπαρτσελόνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εναντίον της Κροατίας U19, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης. Το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι σημείωσε στο 52’ ο Κάνουριτς με εκτέλεση πέναλτι. Στο 76’ αποβλήθηκε ο Τομλιένοβιτς για την Κροατία.

Αυστρία U19 Στατιστικά

*4/5 ματς με N/G (δες το στη bet365)

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 5/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΕΣΘΟΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εσθονία U19 προβλημάτισε στα φιλικά του Σεπτεμβρίου, καθώς έδωσε τέσσερα και δε νίκησε σε κανένα από αυτά. Δύο διαδοχικές ήττες από τη Γεωργία (1-2) η τελευταία με ανατροπή στις καθυστερήσεις, με δύο τέρματα παθητικό. Έμεινε στο μηδέν επιθετικά στα δύο από αυτά. Στον πάγκο της βρίσκεται από το 2019 ο Ίντρεκ Κόσερ. Θα προσπαθήσει να πάρει ένα από τα εισιτήρια για την Elite Round.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από τη Γεωργία, ως γηπεδούχος, σε φιλική αναμέτρηση. Στο 45+4’ ο Βέτκαλ σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 90+2’ ο Σικαρουλασβίλι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90+5’ ο Πιρτάκια ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους Γεωργιανούς.