*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Κίμκι – Ακμάτ Γκρόζνι 2-0

ΑΚΜΑΤ ΓΚΡΟΖΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ακμάτ Γκρόζνι, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες επί των Νίζνι Νόβγκοροντ (3-1 εντός), Λοκομοτίβ Μόσχας (1-2 εκτός) και Ροστόφ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέι Ταλαλάεφ φιλοξενήθηκε από τη Σπαρτάκ Μόσχας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, ωστόσο από τη στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, είχε την πρωτοβουλία και παρότι ισοφάρισε, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω. Στα τελευταία λεπτά, μια άστοχη έξοδος του Γκουντίεφ, την άφησε με άδεια χέρια.

Παραμένει έτσι στους 24 βαθμούς και στα μέσα της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -4 από την πρώτη τετράδα και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Ποντάρει πολλά στην έδρα της, εκεί όπου επικράτησε και στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε. Μακροχρόνια η απουσία του Μπερνάρντ Μπερίσα. Χτύπησε κόντρα στη Σπαρτάκ ο Ιγκόρ Κονοβάλοφ και είναι αμφίβολος σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σπαρτάκ Μόσχας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, για να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 32′ και να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ούτκιν. Τρία λεπτά πριν το φινάλε όμως, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα.

Ακμάτ Γκρόζνι Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην στοιχιμαν)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΙΜΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η Κίμκι, μετρώντας από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιγκόρ Τσερεβτσένκο υποδέχθηκε την Άρσεναλ Τούλα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Για ακόμη μια φορά ήταν κατώτερη των προσδοκιών και παρότι προηγήθηκε κόντρα στη ροή, εν τέλει δέχθηκε την ολική ανατροπή στο φινάλε.

Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης, με 14 βαθμούς, τέσσερις μακριά από τη ζώνη παραμονής. Χωρίς διπλό στις επτά τελευταίες εξόδους της, στις οποίες και μετράει χαρακτηριστικά δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Εκτός μάχης για τη σημερινή αναμέτρηση τέθηκε ο τιμωρημένος Μπράιαν Ιντόβου.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Άρσεναλ Τούλα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Μιρζόφ στο 36ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (61′, 87′). Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, λόγω αποβολής του Ιντόβου.

Κίμκι Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.