Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της Αβελίνο με αντίπαλο την Σπέτσια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΑΒΕΛΙΝΟ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Αβελίνο μετά το πέρας οχτώ αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, αυτή κόντρα στην Προ Βερτσέλι (3-2 εντός έδρας) την 1η Οκτωβρίου. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Τοσκάνο μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπρέσια (1-1 εντός έδρας), Τραπάνι (0-0 εντός έδρας) και Βιτσέντζα (0-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Βίρτους Εντέλα (2-0 εκτός έδρας), Ελλάς Βερόνα (3-1 εκτός έδρας), Τσιταντέλα (1-0 εντός έδρας) και Περούτζια (3-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μόνακο στο 24’, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Ντι Καρμίνε διπλασίασε τα τέρματά τους. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο τελευταίος με το δεύτερο προσωπικό γκολ του στο 84’, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «λύκοι» στο πρωτάθλημα σημείωσαν μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Στις τρεις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ στις δύο σημειώθηκε goal-goal. «Μην κρίνετε την ομάδα τώρα, αλλά στο τέλος της σεζόν», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Αβελίνο.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Αβελίνο από την Περούτζια, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Αβελίνο αδυνατεί να σκοράρει στα πέντε από τα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)

ΣΠΕΤΣΙΑ

Έπρεπε να περάσουν επτά αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, για να γνωρίσει την πρώτη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα η Σπέτσια. Πιο συγκεκριμένα αφού επικράτησε των Προ Βερτσέλι (2-1 εντός έδρας), Νοβάρα (1-0 εντός έδρας) και Άσκολι (2-0 εκτός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σαλερνιτάνα (1-1 εντός έδρας), Λατίνα (0-0 εκτός έδρας), Τερνάνα (1-1 εκτός έδρας) και Τραπάνι (0-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Ντι Κάρλο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κάρπι, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 1-0 την προηγούμενη βδομάδα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Λασάνια δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Ντάτκοβιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83’. «Είμαι απόλυτα αισιόδοξος για την ομάδα μου, έχουμε βελτιωθεί πάρα πολύ», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής των «μικρών αετών».

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Σπέτσια από την Κάρπι, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της Σπέτσια για το πρωτάθλημα.