*6η αγωνιστική.

*Under 2.5 ήρθαν οι 7/8 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

ΑΤΛ. ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το “μίνι” αήττητο σερί πήρε τέλος την προηγούμενη αγωνιστική, με την Τουκουμάν να γνωρίζει την ήττα 1-0 στη Λα Πλάτα από τη Χιμνάσια. Ανύπαρκτη στο πρώτο ημίχρονο στην επίθεση, δεν ένιωσε σοβαρά τον κίνδυνο, πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Ανέβηκε στο δεύτερο 45λεπτο, έφτιαξε ευκαιρίες, αλλά η αποβολή ποδοσφαιριστή της αποδείχθηκε καθοριστική στην εξέλιξη του αγώνα, με την αντίπαλο να παίρνει τη νίκη στις καθυστερήσεις. Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η Τουκουμάν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τη Βελέζ, “τρέχει” ρεκόρ 2-1-2 και ψάχνει την επιστροφή στις νίκες, με στόχο να βελτιώσει τη θέση της στη βαθμολογία. Τιμωρημένος ο αμυντικός Βαλόρ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Απ’ το 72’ με δέκα παίκτες η Τουκουμάν, δέχθηκε το γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων (90’+5’).

ΑΤΛ. ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στη betshop).

*N/G τα 5/7 τελευταία ματς.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε ανοδική “τροχιά” τις τελευταίες εβδομάδες, πανηγύρισε νίκη μετά από καιρό στην έδρα της, με την Αλντοσίβι να ξεπερνάει με 1-0 το εμπόδιο της Ντεφένσα εντός έδρας. Ωραίο παιχνίδι, με καλό ρυθμό και εκατέρωθεν ευκαιρίες, ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ στο δεύτερο 45λεπτο, χρειάστηκε όμως να κρατήσει με αρκετό ζόρι το προβάδισμά της ως το φιναλε, με την αντίπαλο να έχει σημαντικές ευκαιρίες για να φέρει το ματς στην ισορροπία.

Δεύτερη σερί νίκη για την Αλντοσίβι, είχε προηγηθεί το διπλό στη Ροζάριο Σεντράλ (1-2), βρίσκεται σε καλή κατάσταση, “τρέχει” ρεκόρ 3-0-2 και θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της. Παιζει πιο απελευθερωμένα στα εκτός έδρας, χαρακτηριστικό ότι πήρε διπλό στις δύο πρόσφατες εξόδους της. Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα και θα παραταχθεί πλήρης σ’ ένα ακόμη παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Ντεφένσα. Πήρε τη νίκη με γκολ του Λοντίκο στο 57’.