*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Τιχουάνα-Ατλέτικο Σαν Λουίς 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ροτόντι με πέναλτι στο 38’ και το 2-0 ο Αντούνια στο 64’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ουέσκας στο 73’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για την Ατλέτικο Σαν Λουίς. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε με καμία την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε από νωρίς έντονη πίεση, υποκύπτοντας εύκολα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, δεν έδειξε τίποτα θετικό στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, γνωρίζοντας ισάριθμες ήττες με «κατεβασμένα» τα χέρι. Δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, την ώρα που επιθετικά ναι μεν δημιουργεί, αλλά δείχνει να δυσκολεύεται αυτή την περίοδο.

Ατλέτικο Σαν Λουίς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπατίστα στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άλβαρεζ στο 33’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει.

Μια καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, παίρνοντας το πρώτο της τρίποντο στη φετινή Κλαουζούρα. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων, ώστε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς τα παραμελεί μονίμως, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.