*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” στο Κόπα Λιμπερταδόρες, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της . Είναι κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο ματς, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στη διοργάνωση, ανεξαρτήτως έδρας.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Ιντεπεντιέντε Ντελ Βάλε – Νασιονάλ.

Ατλέτικο Παραναένσε – Ρίβερ Πλέιτ στην Bet365

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Από την τέταρτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Ατλέτικο Παραναένσε. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, η ομάδα του Πάουλο Αουτουόρι υποδέχθηκε τη Σάντος, για το πρωτάθλημα Βραζιλίας, κόντρα στην οποία ίδρωσε, όμως στο φινάλε επικράτησε με 1-0. Τρίτο διαδοχικό ματς, που διατηρεί ανέπαφη την εστία της, ενώ απέκτησε σημαντική διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη.

Τερμάτισε δεύτερη στον όμιλο της στο Κόπα Λιμπερταδόρες, καθώς υστερούσε σε ισοβαθμία με τη Χόρχε Βίλστερμαν, έχοντας δεχθεί ένα γκολ περισσότερο από εκείνη. Στα πέντε τελευταία εντός της, μετράει κατά σειρά τρεις ήττες και δυο νίκες.Συνολικά οκτώ θετικά κρούσματα covid-19 εντοπίστηκαν στο στρατόπεδο της, με τους παίκτες να γίνονται γνωστοί και να μπαίνουν σε καραντίνα.

Αυτοί είναι οι Σάντος (ΤΕ 26/0), Ζαντρέι (ΤΕ 8/0), Ζε Ιβάλντο (ΑΜ 7/0), Άμπνερ (ΑΜ 27/1), Αλβαράντο (ΜΕ 9/0), Νικάο (ΜΕ 19/2), Κανεσίν (ΜΕ 9/0) και Ζεουβάνιο (ΕΠ 16/1). Εκτός μάχης είναι και οι τραυματίες Ζόναταν (ΑΜ 12/0), Μάρσιο Αζεβέδο (ΑΜ 12/0), Λούτσο Γκονζάλες (ΜΕ 13/2), Κάρλος Εντουάρντο (ΜΕ 22/3) και Βιτίνιο (ΜΕ 7/2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σάντος, για το πρωτάθλημα. Καλύτερη στο ματς η Ατλέτικο, όμως τα βρήκε σκούρα, μέχρι το τέρμα του Τιάγκο Ελένο στο 76ο λεπτό, τη βγάλει από τη δύσκολη θέση.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα δώδεκα από τα 14 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Αντίστοιχα, και η Ρίβερ Πλέιτ προέρχεται από την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, η ομάδα του Μαρσέλο Γκαγιάρδο φιλοξενήθηκε από τη Μπάνφιλντ, για το πρωτάθλημα Αργεντινής, κόντρα στην οποία μπορεί να αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές, όμως κατάφερε να επικρατήσει με 0-2. Δεύτερο σερί ματς, που διατηρεί ανέπαφη την εστία της, ενώ “πάτησε” και κορυφή.

Στη φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες τώρα, είχε απολογισμό τέσσερις νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, οπότε τερμάτισε και στην πρώτη θέση με 13 βαθμούς, στο +1 από τη δεύτερη Λίγκα ντε Κίτο. Αήττητη στις πέντε τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας πάρει το διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες. Αμφίβολη η συμμετοχή του Νικολάς Ντε Λα Κρουζ (ΜΕ 24/8), που μπορεί να ξεπέρασε τον covid-19, όμως ήταν ανενεργός για αρκετό διάστημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Μπάνφιλντ, για το πρωτάθλημα. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, πήρε προβάδισμα στο 61′ με τον Ιγκνάσιο Φερνάντες, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόχας στο 78ο λεπτό. Ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Καρασκάλ, στις καθυστερήσεις.