14η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Παραναένσε στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Μπραγκαντίνο, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Μπαΐα, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Κρίστιαν (10′) και Πέδρο Ρότσα (31′).

Από ένα αήττητο σερί δέκα αναμετρήσεων προέρχεται η Ατλέτικο Παραναένσε, μετρώντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Λουίζ Φελίπε Σκολάρι φιλοξενήθηκε από τη Μπαΐα, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των “16” του κυπέλλου, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι υπήρχε διαφορά μιας κατηγορίας ανάμεσά τους, η ίδια έπαιξε με αρκετούς βασικούς και μπορεί να βρέθηκε πίσω από νωρίς, αντέδρασε σωστά όμως, κάνοντας την ανατροπή πριν το ημίχρονο.

Απέκτησε έτσι προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά. Δεύτερη σερί νίκη, μετά και από εκείνη στην έδρα της Κοριτίμπα (0-1), για το πρωτάθλημα, την προηγούμενη αγωνιστική. Βρίσκεται σταθερά στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, έχοντας παράλληλα έξι νίκες και δυο ισοπαλίες στα οκτώ πιο πρόσφατα εντός της. Την ερχόμενη Τρίτη, θα υποδεχθεί τη Λιμπερτάδ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες, οπότε και αναμένονται αλλαγές απόψε.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σάντος, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (17′, 36′), για να μειώσει αρχικά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Χιόραν και εν τέλει να φέρει το ματς στα ίσα με τον Λουάν Καντίντο, στο 71ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της η Μπραγκαντίνο, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Μπαρμπιέρι φιλοξενήθηκε από τη Σάντος, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το πρώτο ημίχρονο, αύξησε την πίεση στην αντίπαλη άμυνα και δικαιώθηκε, φτάνοντας στην ισοφάριση, για το τελικό αποτέλεσμα.

Δείχνει ότι βρίσκεται σε ανοδική πορεία, μετά την αγωνιστική κρίση στην οποία είχε βρεθεί και έχασε αρκετούς σημαντικούς βαθμούς. Ωστόσο, δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (0-3-2). Κανονικά στην αποστολή ο Έρικ Ραμίρες, όμως είναι άγνωστο αν θα αγωνιστεί, καθώς τιμωρήθηκε με πέντε αγωνιστικές από την ομοσπονδία για την αποβολή του στο ματς της 8ης αγωνιστικής κόντρα στη Γκοϊάς. Θετικός στον covid-19 βρέθηκε ο Ρενάν.