*8η αγωνιστική

*Η Κρισιούμα δεν έχει κερδίσει ποτέ εκτός έδρας την Ατλέτικο Παραναένσε, με εφτά ήττες και μία ισοπαλία!

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Φορταλέζα, με ένα τέρμα του Κούσκεβιτς στο 45ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Παραναένσε διανύει τη χειρότερη περίοδο της φέτος, αφού έχασε και από την Φορταλέζα με 1-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, όταν είχε τρεις συνολικά στα πρώτα 28 παιχνίδια της μέσα στο 2024!

Βέβαια μόνο η τελευταία ήταν στο εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που τα πηγαίνει εξαιρετικά ως τώρα, αφού είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο -3 από την κορυφή, στην 5η θέση του!

Στην έδρα της έχασε τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της, αλλά ήταν για το Κόπα Σουνταμερικάνα! Όλα αυτά έπειτα από τα πρώτα 13 παιχνίδια του 2024 στα οποία ήταν αήττητη, με οκτώ σερί νίκες, 3/3 στο εθνικό πρωτάθλημα, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Πλέον καλείται να συνηθίσει να παίζει χωρίς δύο βασικότατα στελέχη της που συμμετέχουν στο Κόπα Αμέρικα, τον γκολκίπερ Μπέντο και τον επιθετικό Κανόμπιο.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*11/15 N/G εντός έδρας

*8/15 over 2,5 εντός έδρας

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα έχασε με το “βαρύ” 2-5 εντός έδρας από την Κουιάμπα, δεχόμενη τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Πίτα (16’), Κλέισον (23’, 35’), ενώ το τέταρτο ήρθε από τον Μαξ στο 46’. Παρόλο που μείωσε μέσα σε τρία λεπτά με τους Ματεουζίνιο (63’), Φιγκεϊρέδο (65’), όλα τελείωσαν γι’ αυτήν με γκολ του Ραμόν στις καθυστερήσεις.

Τέταρτη σερί ήττα για την Κρισιούμα, που έχασε με 2-5 εντός έδρας από την Κουιάμπα, με τις δύο να είναι από την ίδια αντίπαλο, την Μπαϊα, αμφότερες στο κύπελλο, εκεί που δεν πέτυχε ούτε γκολ, ενώ οι άλλες δύο ήρθαν στο εθνικό πρωτάθλημα.

Μακριά από την έδρα της έχει πέντε νίκες και τρεις ήττες στους 13 αγώνες που έχει παίξει το 2024.

Μετά το τελευταίο αποτέλεσμα βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής. Αλλά έχει παίξει τα λιγότερα παιχνίδια από κάθε άλλη ομάδα στο πρωτάθλημα, μόλις πέντε!