ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ - ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ Προγνωστικά

30η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Παραναένσε σε επτά συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Φορταλέζα, έχοντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Επικράτησε στα τέσσερα πιο πρόσφατα εξ αυτών.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φορταλέζα – Ατλέτικο Παραναένσε 0-0

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ζουβεντούδε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Βιτίνιο στο 20ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 69′ με τον Φερναντίνιο.

Τη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Ατλέτικο Παραναένσε, μετά από τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι υποδέχθηκε τη Ζουβεντούδε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλό της, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Σταθερά στην έκτη θέση λοιπόν, ωστόσο παραμένει και σε επαφή με την τετράδα, που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες. Εντός έδρας είναι αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στη διάθεση του προπονητή του τέθηκε και πάλι ο Άμπνερ, καθώς ξεπέρασε τον τραυματισμό του. Εκτίουν τιμωρία οι Πέδρο Ενρίκε και Βίτορ Ρόκε.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γκοϊάς, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Λούκας Σάσα στο 14ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από την πλευρά της, η Φορταλέζα έρχεται από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνη επί της Φλαμένγκο (3-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Βοϊβόντα φιλοξενήθηκε από τη Γκοϊάς, από την έδρα της οποίας “πέρασε” με 0-1. Μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι και πήρε από νωρίς το προβάδισμα. Στη συνέχεια έπαιξε έξυπνα, έκλεισε τους χώρους στην αντίπαλό της και με σωστή διαχείριση έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Διατηρείται στα μέσα της κατάταξης και δίνει μάχη για ένα εισιτήριο στις εκτός συνόρων διοργανώσεις. Πήρε αποτέλεσμα στις έξι από τις επτά τελευταίες εξόδους της, στις οποίες και είχε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Συμπλήρωσε κάρτες ο αριστερός μπακ Ζουνίνιο Καπιξάμπα, που θα απουσιάσει απόψε.