*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και κεκλεισμένων των θυρών.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κολομβία)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Ατλέτικο Νασιονάλ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Στην τελευταία εξ αυτών, η ομάδα του Αντρέ Γκιμαράες υποδέχθηκε τη Λα Εκιδάδ, για το πρωτάθλημα Κολομβίας, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Αποτέλεσμα που την άφησε εκτός στην προημιτελική φάση, καθώς είχε ηττηθεί με 1-0 στο εκτός έδρας πρώτο παιχνίδι. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο Κόπα Λιμπερταδόρες, εκεί όπου μετά τις δυο πρώτες στροφές παραμένει αήττητη, έχοντας μια νίκη 2-0 επί της Κατόλικα (εντός) και Νασιονάλ (4-4 εκτός).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Λα Εκιδάδ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 56ο λεπτό και παρότι έκανε την ολική ανατροπή με τους Αντράντε (64′) και Περλάθα (68′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 78′. Στο 50′ έχασε πέναλτι με τον Αντράντε.

Ατλέτικο Νασιονάλ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Από ένα αήττητο σερί οκτώ αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Αρχεντίνος Τζούνιορς, μετρώντας από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες. Στον πιο πρόσφατο χρονικά, η ομάδα του Γκάμπι Μιλίτο φιλοξενήθηκε από την Αλντοσίβι, για το πρωτάθλημα Αργεντινής, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 1-3. Μπορεί να μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και να βρέθηκε πίσω, στην πορεία ωστόσο ανέβασε στροφές και έφτασε στην ολική ανατροπή. Κάπως έτσι, εξακολουθεί να έχει κάποιες ελπίδες για να μπει στα πλέι οφ, ωστόσο αυτό δεν περνάει μόνο από το χέρι της. Πάντως, στον όμιλο της στο Κόπα Λιμπερταδόρες, έχει κάνει το 2×2, επικρατώντας κατά σειρά των Νασιονάλ (2-0 εντός) και Κατόλικα (0-2 εκτός). Εξέτισε και υπολογίζεται ο Κάρλος Κιντάνα (ΑΜ 9/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Αλντοσίβι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Βιγιάλμπα (42′), Ζιλ (αυτ. 67′) και Κορονέλ (90’+).