21η αγωνιστική

*Η Ατλέτικο Μινέιρο επικράτησε και στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ατλέτικο Παραναένσε.

*No Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Παραναένσε – Ατλέτικο Μινέιρο 0-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Παλμέιρας, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με το πέναλτι του Χουλκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και το αυτογκόλ του Μουρίλο στο 47ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Ατλέτικο Μινέιρο, σε ένα σερί όπου και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Κούκα υποδέχθηκε την Παλμέιρας, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα στο ματς. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά άφησε αρκετούς χώρους στην αντίπαλό της και δέχθηκε την ισοφάριση.

Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από δυο σερί ήττες κόντρα σε Κορίνθιανς (1-2 εντός) και Ιντερνασιονάλ (3-0 εκτός), που τη φέρνει στο -10 από την κορυφή. Δεν κατάφερε να πάρει κάποια νίκη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της (0-2-1). Με αρκετές αλλαγές η αρχική ενδεκάδα για απόψε, από την οποία θα απουσιάσει ο Αντεμίρ, που συμπλήρωσε κάρτες.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Εστουδιάντες, για το Κόπα Λιμπερταδόρες.

Αήττητο σερί τριών αγώνων για την Ατλέτικο Παραναένσε, στο οποίο και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Λουίζ Φελίπε Σκολάρι υποδέχθηκε την Εστουδιάντες, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όμως αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια.

Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από την εντός έδρας επικράτηση επί της Σάο Πάολο (1-0), γεγονός που τη φέρνει στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-2). Με μόλις λίγο χρόνο ανασύνταξης, ο Φελιπάο θα κάνει αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Εκτός για το υπόλοιπο του 2022 ο Μαρσέλο Σιρίνο.