8η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Μινέιρο σε οκτώ εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο την Αβαΐ, έχοντας επτά νίκες και μια ισοπαλία.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Ντεπόρτες Τολίμα, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Βρέθηκε πίσω στο 55ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Εντουάρντο Σάσα στο 88′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε τρεις νίκες και μια ισοπαλία, η Ατλέτικο Μινέιρο υπέστη και πάλι την ήττα. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Αντόνιο Μοχάμεντ υποδέχθηκε τη Ντεπόρτες Τολίμα, στα πλαίσια του Κόπα Λιμπερταδόρες, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αν και πατούσε καλύτερα και είχε περισσότερες ευκαιρίες, αλλά και δοκάρι, βρέθηκε πίσω σε μια στιγμή αμυντικής αδράνειας. Αύξησε την πίεση της και κατάφερε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά, όμως και πάλι δεν ήταν αρκετό αυτό, καθώς στο φινάλε δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Παρά την απώλεια αυτή, προκρίθηκε στα νοκ άουτ ως πρώτη από τον όμιλο, υπερτερώντας σε ισοβαθμία της Ντεπόρτες Τολίμα. Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, στο πιο πρόσφατο ματς της εκεί, πριν από δυο εβδομάδες, επικράτησε με 2-0 της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, φτάνοντας έτσι τους δώδεκα βαθμούς μετά από τις επτά πρώτες στροφές.

Εκτός μάχης για το αποψινό ματς είναι ο Γκιγιέρμε Αράνα, καθώς κλήθηκε στην εθνική ομάδα της Βραζιλίας, ενώ ο Τζούνιορ Αλόνσο ζήτησε να εξαιρεθεί από αυτές της Παραγουάης, από τη στιγμή που δεν θα βρεθεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Τις επόμενες ημέρες θα αποχωρήσει και ο Ντιέγκο Γοδίν, για την Ουρουγουάη. Μετά από δυο μήνες απουσίας, ο Ντοντό είναι και πάλι στη διάθεση του προπονητή του.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Goal/Goal τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (πεν. 25′, 44′), για να μειώσει απλά με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ουίλιαμ Ποτκέρ στο 50ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Αβαΐ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Ζουβεντούδε (1-2 εντός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Παραναένσε, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε πίσω με 2-0 σε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, για να μειώσει απλά με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο και κέρδισε μετά από χαμένο πέναλτι που είχε.

Κάπως έτσι είναι στους δέκα βαθμούς μετά από τις επτά πρώτες στροφές (3-1-3), πραγματοποιώντας ένα αρκετά δυναμικό ξεκίνημα στη σεζόν. Ξεπέρασαν τα προβλήματα που αντιμετώπιζαν οι Μπρεσάν και Μουρίκι, ενώ επιστρέφει και ο Μπισόλι, που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής κόντρα στην Παραναένσε. Αντιθέτως, εκτός θα μείνει απόψε ο Μπρούνο Σίλβα, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.