*3η αγωνιστική των ομίλων.

*4/4 μεταξύ τους 0-1 Goal (στο 90λεπτο) μετρούν οι δύο ομάδες στο Τσάμπιονς Λιγκ. Έχουν από δύο νίκες στο 90λεπτο, μετρούν από μία πρόκριση στην παράταση.

*Η Λίβερπουλ έρχεται από 6/7 ήττες επί ισπανικού εδάφους στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (0-1-6).

*Αήττητη η Λίβερπουλ στα τελευταία έξι εκτός έδρας ματς στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ (5-1-0), κράτησε το “μηδέν” στις 3/5 νίκες. Τελευταία ήττα το 2019 απ’ τη Νάπολι (2-0).

*Ο Μοχάμεντ Σαλάχ σκόραρε στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς της Λίβερπουλ που συμμετείχε, είναι το κορυφαίο εκτός έδρας σερί στην ιστορία της ομάδας στη διοργάνωση!

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στη δράση μετά από περίπου τρεις εβδομάδες, δεν είχε υποχρεώσεις το περασμένο Σαββατοκύριακο, καθώς ο αγώνας της με τη Γρανάδα αναβλήθηκε λόγω των διεθνών υποχρεώσεων πολλών ποδοσφαιριστών. Στην πιο πρόσφατή της εμφάνιση, συνέτριψε εντός έδρας την Μπαρτσελόνα πριν τη διακοπή, το τελικό 2-0 δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του ματς. “Τιμώρησε” την αφέλεια και την έλλειψη συνοχής και ποιότητας στους “μπλαουγκράνα”, σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος απλά… ξεκουράστηκε, μιας και ο αντίπαλος δεν είχε τον τρόπο να απειλήσει.

Είχε πετύχει νωρίτερα το εκτός έδρας 1-2 επί της Μίλαν για το Τσάμπιονς Λιγκ, τρίποντο που σημείωσε με ανατροπή με δύο γκολ μετά το 84’ κι ενώ έπαιζε με παίκτη παραπάνω απ’ το 29’. Η συγκομιδή της είναι 17 πόντοι σε 8 αγωνιστικές, είναι στο -3 απ’ την πρωτοπόρο Σοσιεδάδ, ισόβαθμη με Ρεάλ Μαδρίτης, Σεβίλλη και Οσασούνα, στο +2 απ’ την Μπαρτσελόνα. Σε ό,τι αφορά το Τσάμπιονς Λιγκ, πριν τη νίκη στο Μιλάνο, έμεινε στο εντός έδρας 0-0 με την Πόρτο, σε ματς που ήταν οικτρή στο δημιουργικό κομμάτι.

“Η διακοπή μας έκανε καλό, δουλέψαμε καλά στις αδυναμίες μας και είχαμε την ευκαιρία να δώσουμε χρόνο στους τραυματίες. Η Λίβερπουλ είναι σε καλή κατάσταση, χαίρεσαι να τους βλέπεις να παίζουν. Εκμεταλλεύεται πολύ καλά τους χώρους, αμυντικά στέκεται εξαιρετικά. Περιμένω παιχνίδι με ένταση”, είπε ο Τσόλο Σιμεόνε. Σε αγωνιστικό επίπεδο, την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Χιμένες, Γιορέντε, Ερμόσο, Λεμάρ και Ματέους Κούνια, μάλλον προλαβαίνουν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί της Μπαρτσελόνα για το πρωτάθλημα στις 2 Οκτωβρίου. Το 1-0 ο Λεμάρ στο 23’, το 2-0 έκανε ο Σουάρες στο 44’. Ξεκάθαρη και ολοφάνερη η υπεροχή των “ροχιμπλάνκος”, που σκόραραν δύο φορές μέχρι την ανάπαυλα και δεν απειλήθηκαν σχεδόν ποτέ απ’ τους φλύαρους μπλαουγκράνα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα 4/6 τελευταία παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις (δες το στο pamestoixima.gr).

*Under 2.5 τα τελευταία 4/6 παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Τα 4/7 τελευταία γκολ της Ατλέτικο Μαδρίτης στο Τσάμπιονς Λιγκ σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προκαλεί τον… τρόμο με την αποτελεσματικότητα της, έχει αρκετούς παίκτες σε πολύ καλή κατάσταση, επέστρεψε απ’ τη διακοπή με τρομερά γεμάτη εμφάνιση εκτός έδρας κόντρα στη Γουότφορντ. Το ματς τελείωσε από νωρίς, έβγαλε ενέργεια και όρεξη στο δημιουργικό κομμάτι, “χτύπησε” τις αργές αντιδράσεις της Γουότφορντ και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο. Όλα κρίθηκαν γρήγορα και στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Κλοπ έκανε… προπόνηση, βρήκε άλλα τρία γκολ, εκείνο του Σαλάχ ήταν έπειτα από τρομερή ατομική προσπάθεια και εκτέλεση.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τους “κόκκινους” με εμφατικό τρόπο μετά τη μέτρια εμφάνιση τους στο εντός έδρας ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι (2-2 εντός έδρας). Είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 3-3 κόντρα στην Μπρέντφορντ, στο μεσοδιάστημα όμως πέρασε με το εμφατικό 5-1 απ’ την έδρα της Πόρτο για το Τσάμπιονς Λιγκ. Στην πρεμιέρα των ομίλων επικράτησε εντός έδρας 3-2 της Μίλαν, με ανατροπή. Πορεύεται αήττητη φέτος σ’ όλες τις διοργανώσεις, έχει ρεκόρ 8-3-0, με 18 πόντους είναι δεύτερη στη βαθμολογία, στο -1 από την Τσέλσι, στο +1 απ’ τη Μάντσεστερ Σίτι.

Είναι τρομερή εκτός έδρας, έχει ρεκόρ 5-1-0, σκόραρε συνολικά 22 γκολ σ’ αυτή τη σειρά αγώνων! Ταξίδεψαν απευθείας για τη Μαδρίτη οι Άλισον και Φαμπίνιο, που είχαν διεθνείς υποχρεώσεις και δεν πρόλαβαν το ματς με τη Γουότφορντ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 5-0 επί της Γουότφορντ για το πρωτάθλημα. Το 0-1 ο Μανέ στο 8’, το 0-2 έκανε ο Φιρμίνο στο 37’, ο ίδιος παίκτης το 0-3 στο 52’. Το 0-4 ήρθε απ’ τον Σαλάχ στο 54’, το 0-5 διαμόρφωσε ο Φιρμίνο στις καθυστερήσεις. Πολύ άνετη επικράτηση για τους “κόκκινους”, το σκορ τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 Goal τα 6/11 παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Over 2.5 τα 9/11 φετινά παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Η Λίβερπουλ σκόραρε τουλάχιστον 3 γκολ σ’ όλα τα φετινά εκτός έδρας ματς ανεξαρτήτως διοργάνωσης (5-1-0)!