10η αγωνιστική

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την Τρίτη, η ομάδα του Κλαούντιο Τενκάτι φιλοξενήθηκε από την Ζουβεντούδε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι προηγήθηκε με 0-2, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Ζουνίνιο Μπραντάο (14′, 71′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους δώδεκα συνολικά και είναι στην 11η θέση, μαζί με την Λοντρίνα, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο. Εξέτισε την τιμωρία του ο Ρενέ (ΑΜ 8/0) και παίρνει θέση βασικού.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ζουβεντούδε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Ατλέτικο Γκοϊανιένσε – Φιγκεϊρένσε παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται η Φιγκεϊρένσε, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μίλτον Κρουζ φιλοξένησε την Λοντρίνα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Χενάν στο 36′, εν τέλει δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν το ημίχρονο.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 14 συνολικά και είναι στην έκτη θέση, μαζί με τις Βίλα Νόβα και Ζουβεντούδε, με την τελευταία να έχει και ματς περισσότερο. Στους εννέα η διαφορά της από την κορυφή. Τρεις νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Εκτός αποστολής έμεινε ο Χόρχε Ενρίκε (ΕΠ 9/2), που ταλαιπωρείται από μυϊκό τραυματισμό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Λοντρίνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.