*Σημειώθηκε Άσσος και στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Μινέιρο – Ατλέτικο Γκοϊανιένσε 2-0

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Ζορζίνιο και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 23′, απέκτησε στο 40′ αριθμητικό πλεονέκτημα. Στην πορεία βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Σάιλον (56′) και Λέο Περέιρα (78′).

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κόπα Σουνταμερικάνα απέκτησε η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Μεσοβδόμαδα, στο ντεμπούτο του Εντουάρντο Μπαπτίστα, υποδέχθηκε τη Σάο Πάολο στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση, στην πορεία απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το έργο της έγινε πιο εύκολο, φτάνοντας σε μια δίκαιη νίκη.

Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές, ερχόμενη από το εκτός 2-1 στο ντέρμπι με τη Γκοϊάς. Κάπως, παραμένει στην προτελευταία θέση της κατάταξης, με μόλις 22 βαθμούς, οπότε και καλείται να μπει στο δρόμο των επιτυχιών άμεσα για να ελπίζει σε παραμονή. Αήττητη σε πέντε εντός (4-1-0), σε όλες τις διοργανώσεις. Υπολογίζονται και πάλι οι Λούκας Γκαζάλ, Ουίλιαν Μαρανάο και Σουρίν.

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αμέρικα Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε το προβάδισμα στο 10′ με τον Χουλκ, εννέα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 40′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα για την Ατλέτικο Μινέιρο, μετά και την ήττα 0-1 από τη Γκοϊάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κούκα φιλοξενήθηκε από την Αμέρικα Μινέιρο, στο μεταξύ τους ντέρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Τα βρήκε αρκετά σκούρα και παρότι προηγήθηκε από νωρίς, είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει άμεσα και να χάνει πέναλτι λίγο πριν την ανάπαυλα. Είχε ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Πλέον, έχει πανηγυρίσει μια νίκη στις επτά τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, έχοντας υποχωρήσει εκτός εξάδας. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι πήρε αποτέλεσμα στις έξι από τις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της (3-3-1). Εκτός παραμένουν οι τραυματίες Ιγκόρ Ραμπέγιο και Οτάβιο, συμπλήρωσαν κάρτες οι Τζούνιορ Αλόνσο και Άλαν.