*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα.

*5η Αγωνιστική του 6ου ομίλου.

*Από τον όμιλο προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα τερματίσουν στην 1η θέση και θα αντιμετωπίσουν τις ομάδες που κατέλαβαν την 3η θέση στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αντοφαγάστα-Γκοϊανιένσε 2-1.

ΓΚΟΙΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Μινέιρο, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μάρλον Φρέιτας με αυτογκόλ στο 14’, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Χαλκ στο 72’.

Καθόλου καλή εμφάνιση για την Γκοϊανιένσε με αντίπαλο την Ατλέτικο Μινέιρο. Δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους και δεν μπόρεσε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε ίδιο, καθώς δεν μπόρεσε να περάσει καν στο επιθετικό τρίτο του παιχνιδιού αρκετές φορές ώστε να απειλήσει, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν ξανά δίχτυα, «κλειδώνοντας» τη νίκη.

Σημαντική αναμέτρηση για τη διατήρηση της πρώτης θέσης του ομίλου, έχοντας την ευκαιρία να αυξήσει παράλληλα τις πιθανότητές της για πρόκριση. Σε μέτρια κατάσταση τελευταία, έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της και αυτό είναι εμφανές από τα αποτελέσματά της. Δεν κατάφερε να σκοράρει στα τελευταία τρία ενενηντάλεπτα, δείχνοντας πως έχει πρόβλημα δυστοκίας, ενώ στα δύο από αυτά δέχθηκε γκολ. Ψάχνει να βγάλει αντίδραση και ιδανικά ένα ξέσπασμα, το οποίο θα της δώσει τόσο βαθμούς, όσο και ψυχολογία ενόψει της συνέχειας. Μοναδική της απουσία για σήμερα αναμένεται να είναι ο Ντουντού που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΝΤΟΦΑΓΑΣΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κόνελι στο 55’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κολάο με αυτογκόλ στο 62’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ουρίμπε στο 90+5’.

Μέτρια η εικόνα της Αντοφαγάστα απέναντι στην Ουνιόν Εσπανιόλα. Σε ένα σχετικά μοιρασμένο πρώτο μέρος, είχαν ευκαιρίες αμφότερες, όμως δεν απείλησαν ιδιαίτερα τις δύο εστίες, με αποτέλεσμα η λευκή ισοπαλία να είναι το σκορ μετά το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν έντονα και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισα στο σκορ, ενώ στην προσπάθειά της να βρει το γκολ της ισοφάρισης, δέχθηκε ακόμη ένα στις καθυστερήσεις.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα. Έδειξε να δυσκολεύεται μεσοεπιθετικά στα δύο πρόσφατα ματς που έδωσε, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ αντιθέτως αμυντικά δέχθηκε με τεράστια ευκολία γκολ. Οι έξοδοι δεν είναι το δυνατό της σημείο, κάθε άλλο μάλιστα, καθώς η τελευταία της νίκη ήταν στις αρχές του Μάρτη και έκτοτε μετράει τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία, έχοντας δεχθεί γκολ σε όλες.