*Στο Απερτούρα: Πατσούκα – Άτλας 3-2

ΑΤΛΑΣ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Σάντος Λαγκούνα, εντός έδρας, όμως η Άτλας κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, με τον Φιντέλ Μαρτίνεζ να βρίσκει δίχτυα στο 81′, για το τελικό 1-1. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία για την Άτλας, μέσα σε διάστημα τεσσάρων ημερών, και την διατήρησε στην έβδομη θέση με πολλές πιθανότητες να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Ο Χοσέ Κρουζ κάνει μια εξαιρετική δουλειά στο να χτίζει την ομάδα γύρω από τους Μαρτίνεζ, Γκουστάβο Αλουστίθα και Μάρτιν Μπαραγκάν.

Πολύ κοντά στην επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους είναι και πάλι ο Καντίντο Ραμίρεζ (ΜΕ 11/3), που είχε υποστεί ρήξη χιαστού συνδέσμου. Εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν τέθηκε ο Όσκαρ Ουστάρι (ΤΕ 23/0), με κάταγμα στον αγκώνα, ενώ εκτός με πόνους στην πλάτη είναι ο Ράφαελ Μάρκεζ (ΑΜ 23/0). Εκτός είναι και ο Κλίφορντ Αμποαγκιέ (ΜΕ 13/1), που έχει πρόβλημα στο γόνατο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σάντος Λαγκούνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Το Άτλας – Πατσούκα παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Σε δυο διαδοχικές “λευκές” ισοπαλίες κόντρα σε Μονάρκας και Γουαδαλαχάρα, κατά σειρά, υποχρεώθηκε η Πατσούκα. Καμία ομάδα δεν έχει σκοράρει λιγότερες φορές από την Πατσούκα στη σεζόν, η οποία δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε όταν η Γουαδαλαχάρα αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στο 73ο λεπτό. Η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο μετράει πλέον 466 αγωνιστικά λεπτά χωρίς γκολ, μετρώντας τρεις βαθμούς στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Παραμένει στην όγδοη και τελευταία θέση των πλέι οφ, όμως δεν θα παραμείνει για αρκετό καιρό εκεί, εκτός και αν ξεκινήσει να βρίσκει δίχτυα. Άπαντες στην διάθεση του Αλόνσο για το αποψινό παιχνίδι.

Μεσοβδόμαδα, η Πατσούκα φιλοξενήθηκε από την Τίγκρες για τον πρώτο μεταξύ τους τελικό για το Τσάμπιονς Λιγκ. Αν και προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Λόπεζ στο τρίτο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση λίγο μετά την ισοφάριση, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τίγκρες για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.