*9η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Η Άτλας επικράτησε και στα πέντε παιχνίδια που έχει δώσει με αντίπαλο τη Χουάρες.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γουαδαλαχάρα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 63′ με τον Κινιόνες, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 84ο λεπτό. Αμφότερες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Άτλας, μετά και τη νίκη επί της Κερέταρο (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιέγκο Κόκα φιλοξενήθηκε από τη Γουαδαλαχάρα, στο μεταξύ τους ντέρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς, τα βρήκε σκούρα μέχρι και λίγο πριν από την ανάπαυλα, όταν και επανήλθε η αριθμητική ισορροπία. Έκτοτε αμφότερες ήταν ισάξιες και είχαν ευκαιρίες, ενώ παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους. Παραμένει έτσι χαμηλά στην κατάταξη και προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά από τις πιο πάνω θέσεις, με το στόχο να είναι η συμμετοχή στα πλέι οφ. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα εντός (4-0-1).

Άτλας Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΟΥΑΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Κλαμπ Αμέρικα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (60′, 64′), για να μειώσει απλά με τον Μεδίνα στο 90ο λεπτό.

Η κατάσταση στην πόλη της δεν κατέστησε εφικτή τη διεξαγωγή του αγώνα με την Πατσούκα, το περασμένο Σάββατο. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι που έδωσε, φιλοξενήθηκε από την Κλαμπ Αμέρικα, στην έδρα της οποίας είχε ηττηθεί με 2-1. Με διαφορά κατώτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω με την πλάτη στον τοίχο. Προς το φινάλε, εκμεταλλεύτηκε τη χαλαρότητα των γηπεδούχων και απλά μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα. Πρώτη ήττα μετά τις δυο ισοπαλίες με Τολούκα (1-1 εντός) και Ατλέτικο Σαν Λουίς (1-1 εντός), φτάνοντας έτσι τα τα έξι σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-3-3). Δεν σκόραρε στις τρεις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της.