*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Αμέρικα-Άτλας 1-1.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκιγκνάς στο 38’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαρκέζ στο 46’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Άτλας. Μπορεί να δέχθηκε έντονη πίεση, μένοντας πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Ακόμα πιο δύσκολη η σημερινή αναμέτρηση, καθώς φιλοξενεί την κάτοχο της Απερτούρα, Κλαμπ Αμέρικα. Μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, ενώ σε ελάχιστες κράτησε την εστία της ανέπαφη. Εξίσου μεγάλο πρόβλημα έχει επιθετικά, δυσκολεύεται αρκετά να βρει δίχτυα, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλά θετικά αποτελέσματα.

Άτλας Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κινόνες στο 4’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για την Κλαμπ Αμέρικα. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από νωρίς, ενώ στη συνέχεια παρά την πίεση που δέχθηκε, παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να δημιουργήσει ξανά ένα νικηφόρο σερί είναι ο στόχος της και σήμερα έχει την ευκαιρία να το πετύχει, καθώς αντιμετωπίζει την κακή αμυντικά Άτλας. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, όμως είναι λιγοστές οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν παθητικό. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, μέτρησε μόλις δύο νίκες στις πέντε πρόσφατες, με 5 γκολ υπέρ και 4 κατά.