*Παρελθόν αποτέλεσε ο Γκονσάλο Πινέδα από την τεχνική ηγεσία της Ατλάντα. Ως υπηρεσιακός προπονητής ορίστηκε ο Ρομπ Βαλεντίνο.

*NG στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 3,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από το Σάρλοτ. Ο Αλμάδα έκανε το 1-0 στο 35′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Γουίλιαμς (40′ πεν.) και Αμπαντά (56′, 68′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαντέ Σίλβα στο 76′.

Τρία χρόνια άντεξε στην τεχνική ηγεσία της Ατλάντα ο Γκονσάλο Πινέδα (38-29-41), θητεία που έλαβε τέλος μετά την εντός έδρας ήττα από το Σάρλοτ. Πληγώθηκε από την κάκιστη ανασταλτική λειτουργία της, βλέποντας τα δεδομένα να ανατρέπονται λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο μέχρι πρότινος βοηθός του 41χρονου Μεξικανού, Ρομπ Βαλεντίνο, ανέλαβε χρέη υπηρεσιακού προπονητή και θα κάτσει στον πάγκο με το Χιούστον. Η Ατλάντα μετρά πέντε σερί εντός έδρας ήττες με διαφορά γκολ 6-11 στο πρωτάθλημα. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε το Χιούστον επικράτησε με το εμφατικό 5-0 στις 18 Ιουλίου 2019. Μία κάρτα μακριά από την τιμωρία τους βρίσκονται οι Αλμάδα και Λένον.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλο (2-2 εκτός) με το Πόρτλαντ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Κόβαλτσικ (8′) και Καράσκιλα (50′), απάντησαν ισάριθμες οι Μόρα (37′) και Φογκάτσα (76′).

Αν και προηγήθηκε δύο φορές στην έδρα του Πόρτλαντ, το Χιούστον κατάφερε να αποσπάσει απλά τον βαθμό της ισοπαλίας φτάνοντας συνολικά τους 22 στη Δυτική Περιφέρεια. Στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια σε προσπάθειες των Εβάντερ (89′) και Φογκάτσα (90′).

Το Χιούστον πανηγύρισε μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί του Κολοράντο (3-1 εντός), στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Στις δύο συνολικά επισκέψεις του στην έδρα της Ατλάντα γνώρισε ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 1-9!