ΑΤΛΑΝΤΑ

Πήγε να πάθει μεγάλη ζημιά η Ατλάντα στο εκτός έδρας ματς με το Σαν Χοσέ, ωστόσο στην πορεία της αναμέτρησης έβγαλε την ποιότητα της στο χορτάρι. Έκανε σούπερ πρώτο ημίχρονο το Σαν Χοσέ, που προηγήθηκε 2-0 στο 43’ και είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, είδε τον αντίπαλο να μειώνει στο 45’. Στο 58’ έγινε το 3-1 για το Σαν Χοσέ, ωστόσο η συνέχεια ήταν τραγική, αφού η Ατλάντα ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις, εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους και σκόραρε τρεις φορές στα τελευταία 20 λεπτά, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-4. Στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό σκορ, η νίκη όμως ήταν δίκαιη για την Ατλάντα. Ήταν η τέταρτη νίκη των τελευταίων πέντε αγωνιστικών, έχασε μόλις μια φορά στις τελευταίες δέκα, μετράει ρεκόρ 10-5-2 στις τελευταίες 17 αγωνιστικές, βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Ανατολής με 60 πόντους, στο +4 απ’ τους Ρεντ Μπουλς και στο +11 απ’ τη Νέα Υόρκη Σίτι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-4 κόντρα στο Σαν Χοσέ.

Στατιστικό: Έρχεται από οκτώ σερί Over 2.5 (δες το στην Sportingbet).

Το Ατλάντα – Σολτ Λέικ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Σε πολύ κακή στιγμή ήρθε η διακοπή του πρωταθλήματος για το Σολτ Λέικ, που ήθελε να δώσει συνέχεια στις επικές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων. Ερχόταν από διαδοχικές νίκες και ήθελε να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Μινεσότα, ωστόσο δεν τα κατάφερε. Είχε ορμή και διάθεση στα πρώτα λεπτά, προηγήθηκε στο 11’ και ήλεγχε την κατάσταση, είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, όμως αυτό δεν ήρθε ποτέ. Κάπως έτσι, η Μινεσότα πήρε μέτρα στο δεύτερο ημίχρονο, απείλησε και εντέλει ισοφάρισε στο 84’ για να πάρει ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές νίκες για το Σολτ Λέικ, όπου σκόραρε συνολικά 14 γκολ! Μετρά ρεκόρ 4-3-1 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές, βρίσκεται στην πέμπτη θέση της δυτικής περιφέρειας με 45 βαθμούς. Στο 2-1-4 το ρεκόρ του Σολτ Λέικ στα τελευταία εφτά εκτός έδρας παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Μινεσότα.

Στατιστικό: Έρχεται από 7/11 Over 2.5.