Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΠΑΛΕΑΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Η Ατλέτικο Μπαλεάρες είναι ομάδα που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας του ισπανικού ποδοσφαίρου. Μάλιστα, έχει βλέψεις για άνοδο στο φινάλε της περιόδου, καθώς βρίσκεται στις θέσεις των πλέι οφ και απέχει έξι πόντους από την κορυφή, ενώ μετρά και ένα ματς λιγότερο. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, έκανε τη μεγάλη έκπληξη και συνέτριψε τη Χετάφε (5-0), για το θεσμό του Κυπέλλου. Εκμεταλλεύτηκε το πολύ κακό βράδυ που βρέθηκε η μαδριλένικη ομάδα, αλλά και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το πρώτο ημίωρο του αγώνα. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη στα πρόσφατα πέντε παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κόπα ντελ Ρέι. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε την Καλαόρα στη διαδικασία των πέναλτι, μετά το 1-1 στην κανονική διάρκεια.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 5-0 εντός έδρας, της Χετάφε, στο πλαίσιο του Κόπα ντελ Ρέι. Μόλις στο 6’ ο Ορφίλα σκόραρε για το 1-0 και ο ίδιος παίκτης στο 44’ έκανε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 32’ αποβλήθηκε ο Καμπάκο για τη Χετάφε. Στο 68’ ο Ντιονί έκανε το 3-0 και στο 70’ ο Μανέλ Μαρτίνεθ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 89’ ο Βινίσιους Τάνκε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ατλέτικο Μπαλεάρες Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στο pame stoixima live)

*4/6 αναμετρήσεις τελευταία είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 4/9 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΘΕΛΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (A’)

Η Θέλτα κατόρθωσε να κλείσει με θετικό τρόπο το 2021 με δύο διαδοχικές νίκες και πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Η ομάδα του Εδουάρδο Κοουδέτ έχει ποιότητα στο ρόστερ της και παίκτες οι οποίοι μπορούν να δώσουν το κάτι παραπάνω, αλλά η βαθμολογική της συγκομιδή δεν είναι, για την ώρα, ανάλογη. Ξεκίνησε το νέο έτος με σπουδαίο διπλό στην Ανδαλουσία επί της  Μπέτις (0-2), με πρωταγωνιστή για ακόμα μία φορά τον διαχρονικά πιο ποιοτικό παικτης της, Ιάγο Άσπας. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου έπαιξε εκτός έδρας με την Ανδόρα, της οποίας επιβλήθηκε με σκορ 1-2 στην παράταση. Ανακοίνωσε εννέα κρούσματα Covid την περασμένη εβδομάδα, δίχως να γίνουν γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες. Είναι εκτός οι Νολίτο, Μπελτράν, Μέντεθ, Μουρίγιο, Γκαλιάρδο, Σολάρι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-2 εκτός έδρας, εναντίον της Μπέτις, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 36’ ο Ιάγο Άσπας σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι για το 0-1 και στο φινάλε του ημιχρόνου εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και πέρασε τους πάντες για να πετύχει δεύτερο τέρμα για τη Θέλτα. Λίγα πράγματα επιθετικά για τη Μπέτις στο δεύτερο μέρος.