ΑΣΤΡΑ

Μακριά από τα γνωστά της στάνταρ έμεινε την περασμένη αγωνιστική η Άστρα, γνωρίζοντας την ήττα 3-1 από την Βολουντάρι στην Πλοϊέστι. Έμεινε πίσω στο 18’ (1-0), ισοφάρισε πριν το κλείσιμο του πρώτου μέρους (1-1 στο 36’). Υστέρησε σημαντικά στην επανάληψη, ξανά πίσω με πέναλτι στο 63’ (2-1), για να δεχθεί και τρίτο τέρμα τρία λεπτά αργότερα 3-1 στο 66’). «Τα παιχνίδια στην Ευρώπη μας έχουν αποπροσανατολίσει, χάσαμε δίκαια στην Πλοϊέστι», παραδέχθηκε ο τεχνικός Ιοραντανέσκου. Πρώτη ήττα στη σεζόν για την Άστρα, στην πρεμιέρα έκανε ποδαρικό με το «δεξί» επικρατώντας 1-0 της νεοφώτιστης Σέπσι (εντός έδρας). Μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με την ουκρανική Ολεξάντρια για τον γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, την Πέμπτη η ρεβάνς στην Ουκρανία. Παίζεται η συμμετοχή του Ερίκο (Αμυντικός, 1, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ολεξάντρια για τον γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία απ’ τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Άστρα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα προγνωστικά Ρουμανίας (Κλικ Εδώ)

Το Άστρα – Τιμισοάρα παίζει στον Stoiximan

ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ

Από την άλλη πλευρά η Τιμισοάρα μετά το νικηφόρο ξεκίνημα που πραγματοποίησε στο πρωτάθλημα, δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και ηττήθηκε δίκαια 1-0 από την Στεάουα (εντός έδρας). Υστέρησε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα από την αντίπαλο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αναγκάστηκε να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο. Στην επανάληψη ήταν σε παθητικό ρόλο για να κρατήσει έστω τον βαθμό, έμεινε πίσω στο 63’ (0-1) και ήταν αδύνατο στη συνέχεια να επιστρέψει. Πρώτη ήττα στη φετινή χρονιά για την Τιμισοάρα, είχε προηγηθεί η νίκη στην πρεμιέρα επί της Κονκόρντια (0-1). Δίνει μεγάλη έμφαση στην άμυνα στις αρχές της σεζόν και με «όπλο» αυτήν θα προσπαθήσει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στην Γκιούργκιου. Τιμωρημένος ο Μουντεάνου (Μέσος, 2, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Στεάουα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της Τιμισοάρα.