* 16η αγωνιστική

* Σημειώθηκε no-goal στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Άστον Βίλα για το πρωτάθλημα.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ

Αήττητη παραμένει η Άστον Βίλα στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Μπρους επικράτησε των Φούλαμ (2-1 εντός έδρας) και Πρέστον (2-0 εκτός έδρας), ενώ στο ενδιάμεσο αυτών μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπέρμιγχαμ (0-0 εκτός έδρας). Μεσοβδόμαδα κόντρα στην Πρέστον οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Τσέστερ.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 33’ ο Σνόντγκρας. Στις επτά συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «χωριάτες» για το πρωτάθλημα παραμένουν αήττητοι, σημειώνοντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal. Δεν αποκλείεται να πραγματοποιήσει την πρώτη φετινή εμφάνισή του για την Άστον Βίλα ο Γκρίλις (ΜΕ), ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε.

Προηγούμενο ματς: Η Άστον Βίλα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Πρέστον για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Άστον Βίλα με αντίπαλο τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Novibet)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Αγλλίας (Κλικ Εδώ)

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Σέφιλντ Γουένσντεϊ στο πρωτάθλημα μετά από τρεις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο σερί ήττες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα μεσοβδόμαδα το συγκρότημα του Κάρλος Καρβαχάλ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Μίλγουολ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Ριτς. Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με το γκολ του Έλιοτ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ρόουντς.

Αξίζει να σημειώσουμε πως στις καθυστερήσεις η Μίλγουολ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Κούπερ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στις επτά συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «κουκουβάγιες» για το πρωτάθλημα πανηγύρισαν μόλις μία νίκη. Στις υπόλοιπες σημείωσαν δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στις έξι σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Πάντιλ (ΑΜ) για τη σημερινή αναμέτρηση

Προηγούμενο ματς: Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Μίλγουολ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.