*5η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 0-1, Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-2.

*Έρχονται από 10/13 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ο Αστέρας Τρίπολης είναι αήττητος στα 19 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με τον Παναιτωλικό ανεξαρτήτως έδρας (8-11-0).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Το γκολ ο Ατιένθα στις καθυστερήσεις, καθαρές φάσεις στο πρώτο μέρος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Δεν έκανε καλή εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά πήρε τους πρώτους πόντους του στη διαδικασία των πλέι-άουτ. Εκτός κλίματος στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να ελέγξει σε κανένα σημείο τον αγώνα, ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε αρκετές καλές στιγμές, ωστόσο τα χαλούσε στην τελική ενέργεια, ήταν φανερό ότι οι παίκτες του ήταν αγχωμένοι. Στο δεύτερο μέρος οι Αρκάδες ήταν πιο ανταγωνιστικοί, το ματς έδειχνε ότι πάει προς ισοπαλία, ωστόσο μια στατική φάση έφερε το γκολ του Ατιένθα στις καθυστερήσεις.

“Υπήρχαν παιχνίδια κατά τη διάρκεια της σεζόν που αξίζαμε να πάρουμε περισσότερα σε σχέση με αυτό το αποτέλεσμα που πήραμε σήμερα. Μπορούμε να πούμε πως σήμερα είχαμε και τον παράγοντα της τύχης με το μέρος μας και, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου ο αντίπαλος προσπάθησε, τα έδωσε όλα, μας πίεσε πάρα πολύ”, είπε ο κόουτς Ράσταβατς.

Πρώτοι πόντοι για την ομάδα του στα πλέι-άουτ, είχαν προηγηθεί 3/3 ήττες από Βόλο (0-2), Πανσερραϊκό (2-0) και Κηφισιά (1-2), στα περισσότερα ματς η εικόνα της ήταν κακή. Ανέβηκε στους 34 πόντους και καταλαμβάνει την πρώτη θέση των πλέι-άουτ, στο +9 απ’ την τελευταία δυάδα, έχει εξασφαλίσει την παραμονή. Κλείνει τη χρονιά με ΟΦΗ (εντός) και Ατρόμητο (εκτός).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 12/19 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 12/19 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Κηφισιάς. Το γκολ ο Λομόνακο στο 70’. Καλύτερος ο Παναιτωλικός στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, επικράτησε δίκαια.

Αποφασισμένος και αποτελεσματικός ο Παναιτωλικός, πήρε την πιο σπουδαία νίκη της χρονιάς την περασμένη εβδομάδα, επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Κηφισιάς. Σοβαρότατη εμφάνιση, είχε συγκέντρωση απ’ την αρχή ως το φινάλε, το ματς ήταν ισορροπημένο και χωρίς πολλές καθαρές φάσεις, οι περισσότερες ήταν για τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες βρήκαν το γκολ που ήθελαν στο 70’, προστάτευσαν το προβάδισμα με επιτυχία και επικράτησαν δίκαια.

“Με βάση την συνολική εικόνα του παιχνιδιού, πιστεύω πως η σημερινή νίκη είναι δίκαιη. Έχουμε ακόμα τρία παιχνίδια στα οποία πρέπει να δείξουμε την ίδια νοοτροπία και ετοιμότητα που είχαμε σήμερα, ώστε να πετύχουμε τον τελικό μας στόχο”, είπε ο κόουτς Πετράκης. Η ομάδα του πήρε τη δεύτερη νίκη στα πλέι-άουτ και “ανέπνευσε” βαθμολογικά, έριξε την Κηφισιά στη ζώνη του υποβιβασμού, έχει στα χέρια της την παραμονή. Κλείνει τη σεζόν με Αστέρα Τρίπολης, Ατρόμητο (εντός) και ΟΦΗ (εκτός), όλοι αδιάφοροι βαθμολογικά.