*2η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πάλεψε όσο περισσότερο μπορούσε στο εκτός έδρας ματς με τον Λεβαδειακό στην πρεμιέρα της περασμένης εβδομάδας, ίσως άξιζε κάτι περισσότερο. Καλός στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε λίγο πριν το φινάλε και έβαλε δύσκολα στους Βοιωτούς. Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός βελτιώθηκε πολύ, μπήκε δυνατά και αφού ισοφάρισε στο 47’, έκανε την ανατροπή δύο λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε την κατάσταση και πήρε το πρώτο «τρίποντο» της σεζόν. Ο Αστέρας Βλαχιώτη κρατά την εμφάνιση σε μια απ’ τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας. Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα για το σημερινό ματς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στον Λεβαδειακό. Στο 45’ το 0-1 για τον Αστέρα, ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 47’ με τον Νίλι και έκανε το 2-1 στο 49’ με τον Δούμτσιο. Με δέκα παίκτες απ’ το 68’ ο Αστέρας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια του (δες το στη betshop).

*Με n/g ολοκληρώθηκαν τα 3/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια του.

ΡΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε το χρέος της στην πρεμιέρα, επικράτησε 1-0 εντός έδρας του Εργοτέλη. Σκόραρε γκολ νωρίς και παρά τις προσπάθειες των Κρητικών στο υπόλοιπο του αγώνα, δεν κατάφεραν να βρουν μεγάλες ευκαιρίες, είχαν κακές αποφάσεις στην τελική ενέργεια και μοιραία ηττήθηκαν. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η Ρόδος έπαιξε έξυπνα και πήρε αυτό που ήθελε. Σήμερα θέλει να κάνει το 2/2 σ’ ένα ματς που είναι στα μέτρα της. Η αποστολή: Θεοδωράκης, Ηλιάδης, Καραγεώργης, Μαρτσάκης, Μακρυδημήτρης, Καψάλης, Σάαντο, Μαρκόφσκι, Νικολόπουλος, Μίγγος, Χύσι, Σουλάι, Παπάζογλου, Αδαμάκης, Ρέτσος, Σταματελόπουλος, Τσάβες, Μπότος, Μάρκοβιτς, Βουργουτζής.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Εργοτέλη. Το γκολ ο Μακρυδημήτρης στο 6’.