*Τρίτος προκριματικός γύρος του Κόνφερενς Λιγκ. Αγώνες ρεβάνς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η νικήτρια θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Ουνιόν Βερολίνου.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Κουόπιο – Αστάνα 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΑΣΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Καζακστάν, 64)

Ισόπαλη 1-1 στο πρώτο ματς με την Κουόπιο αναδείχθηκε η Αστάνα. Έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα, σκόραρε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και έφυγε με θετικό αποτέλεσμα απ’ τη Φινλανδία. Δίκαιο σε γενικές το τελικό σκορ, από τη στιγμή που έμεινε πίσω στο σκορ, αναζήτησε την ισοφάριση και δικαιώθηκε για την επιμονή της στο φινάλε.

Στον προηγούμενο προκριματικό γύρο τα… χρειάστηκε, αλλά πήρε την πρόκριση επί του Άρη με γκολ στο τελευταίο λεπτό της παράτασης (2-0 και τα δύο παιχνίδια). Αξιοποίησε πάντως την έδρα της κόντρα στην ελληνική ομάδα και αυτό θα προσπαθήσει να κάνει και στο παιχνίδι με την Κουόπιο.

Σε διακοπή βρίσκεται το εγχώριο πρωτάθλημα και επαναρχίζει στα μέσα Σεπτέμβρη. Βρίσκεται στην 2η θέση, στο -1 από την Τομπόλ Κοστανάι και στο +4 από την Καϊράτ Αλμάτι. Αυτό το διάστημα, πέρα από τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις, δίνει αγώνες Κυπέλλου και την περασμένη Κυριακή επικράτησε 1-0 της Καϊσάρ εντός έδρας αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Στο αγωνιστικό κομμάτι, δεν υπάρχουν προβλήματα για τον κόουτς Τιχόνοβ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Καϊσάρ. Προηγήθηκε με τον Μπαρσεγκιάν στο 2’.

Αστάνα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στην Stoiximan).

*N/G τα 4/6 τελευταία ματς.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΥΟΠΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Φινλανδία, 245)

Σ’ έναν ακόμη προκριματικό γύρο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα, έμεινε στο 1-1 με την Αστάνα και πηγαίνει στο Καζακστάν για να δώσει συνέχεια στο ευρωπαϊκό της ταξίδι. Βρέθηκε μια ανάσα απ’ τη νίκη, ήταν σε θέση οδηγού απ’ το δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κράτησε το προβάδισμα ως το φινάλε και πληγώθηκε με ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Να θυμίσουμε πως στον προηγούμενο προκριματικό έφερε δύο φορές 2-2 με τη Βόρσκλα Πολτάβα και πήρε την πρόκριση στην Ουκρανία με γκολ στην παράταση.

Στο εγχώριο πρωτάθλημα, άφησε βαθμούς την προηγούμενη αγωνιστική, παραχωρώντας 2-2 με τη Λάχτι εντός έδρας. Δύο φορές μπήκε μπροστά στο σκορ, δεν κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμα και αμφότερες δέχθηκε την ισοφάριση. Πρώτη απώλεια βαθμών, είχαν προηγηθεί επτά διαδοχικές νίκες, φιγουράρει στην 2η θέση, είναι στο -9 απ’ την πρωτοπόρο Ελσίνκι, από την οποία έχει παιχνίδι λιγότερο. Στο αγωνιστικό κομμάτι, απουσιάζουν ξανά οι Βίρτανεν, Σαβολάινεν και Ντιόγκο Τόμας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Λάχτι. Προηγήθηκε με τον Χααράλα στο 4’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 5’, απέκτησε ξανά το προβάδισμα με τον Νισίλα στο 15’, για να δεχθεί εκ νέου την ισοφάριση στο 65’.