*Στον πρώτο γύρο: Μπρέσια – Άσκολι 1-1

*GG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΑΣΚΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Φεραλπισάλο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μασίνι στο 32′.

Έπαιξε απ’ το ξεκίνημα της αναμέτρησης πίσω από την μπάλα, δεν “πληγώθηκε” κυρίως λόγω των κακών τελειωμάτων των ποδοσφαιριστών της Φεραλπισάλο. Παράλληλα εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα Πιτσινιάκο γράφοντας το τελικό αποτέλεσμα με προβολή του Μασίνι.

Η Άσκολι επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τρεις αγωνιστικές (0-1-2), πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, σκαρφάλωσε στη 17η θέση και, πλέον, βρίσκεται στο -4 από τη ζώνη ασφαλείας. Στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Καταντζάρο (1-0) στις 16 Δεκεμβρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

ΑΣΚΟΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Ρετζιάνα.

Μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση με τη Ρετζιάνα στο “Mario Rigamonti”, προσπαθώντας να δημιουργήσει κινδύνους μπροστά από την εστία αυτής. Έριξε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε παθητικό ρόλο κι απειλήθηκε σε τουλάχιστον τέσσερις περιπτώσεις. Πέντε αποκρούσεις κατέγραψε ο Αβελά που αντικατέστησε τον τραυματία Αντρενάτσι στο ημίχρονο.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Μπρέσια που αγνοεί τη νίκη σε τρεις αγωνιστικές, πανηγύρισε μόλις μία στις έξι τελευταίες επί της Τσιταντέλα (2-0 εντός) στις 3 του μηνός (τρεις ισοπαλίες, δύο ήττες). Στις τρεις τελευταίες εξόδους της έχει απολογισμό 0-1-2: Δεν σκόραρε στις δύο, δέχτηκε συνολικά τρία γκολ. Νοκ άουτ τέθηκε ο Αντρενάτσι, παραμένει εκτός αποστολής ο Λετσερίνι. Δεν υπολογίζεται και ο Παγκέρα. Διαθέσιμος είναι ο Μπορέλι.