* 12η Αγωνιστική

* Νο Goal & Under 2.5 τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-4) επί της Ατλέτικο Τουκουμάν. Η Αρχεντίνος προηγήθηκε 0-2 με Άβαλος (4’) και Μακ Άλιστερ (25’), η Τουκουμάν ισοφάρισε με Μπιάνκι (36’) και Τεσούρι (78’). Ο Βερόν έκανε το 2-3 στο 86’ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με αυτογκόλ.

Ομάδα για 4αδα έχει φτιάξει ο Μιλίτο, η Αρχεντίνος προέρχεται από 4/5 νίκες και με μία μία ακόμη σήμερα γίνεται μεγάλο φαβορί για τη συμμετοχή στα playoffs.

Την Πέμπτη στο Τουκουμάν έδειξε ξανά ότι έχει “μέταλλο”, ότι δεν πτοείται όταν στραβώνουν τα πράγματα μέσα στο παιχνίδι. Αιφνιδιάστηκε από το ξεκίνημα της Ατλέτικο, η οποία είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο δίλεπτο, αλλά χτύπησε στην κόντρα για το προβάδισμα και έκανε εύκολα στο transition το 0-2. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη θέληση και επέστρεψαν δικαίως σε 2-2, αλλά η ομάδα του Μιλίτο βρήκε ξανά τις λύσεις στο τέλος.

Όπως βρήκε τη λύση και στο τελευταίο εντός με την Ταγιέρες (2-1), γυρνώντας το ματς. Έβγαλε αντίδραση και στο “Μονουμεντάλ”, όπου επέστρεψε προσωρινά από 2-0 σε 2-2 για να χάσει το ματς από τη Ρίβερ εξαιτίας ενός πέναλτι/αποβολή.

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Σκόραρε 2+ γκολ και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ντεφένσα ι Χουστίσια. Η Ντεφένσα προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 31’, αλλά η Σαρμιέντο γύρισε το ματς με Μπρέα στο 35’ και Αρισμέντι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Από τις ευχάριστες εκπλήξεις του 2022 στην Αργεντινή η Σαρμιέντο, δίχως να το περιμένει κανείς η ομάδα του Νταμόντε είναι “ζεστά” μέσα στην κούρσα της 4αδας!

Δεν θέλγει με την εικόνα της, αλλά είναι κυνική και έχει τη σωστή νοοτροπία. Εντυπωσιακό το γεγονός ότι την Πέμπτη κατάφερε να γυρίσει το ματς απέναντι σε μία Ντεφένσα που όταν προηγηθεί συνηθίζει να “σκοτώνει” τον αντίπαλο στις αντεπιθέσεις.

Πέτυχε τρίτη σερί νίκη, μετά το 1-3 στη Λα Πλάτα επί της Χιμνάσια και το 2-1 επί της Σαν Λορέντσο στη Χουνίν και με μία ακόμη σήμερα γίνεται φαβορί για τα playoffs.