*11η αγωνιστική

*Αήττητη η Ζενίτ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος κόντρα στην Άρσεναλ Τούλα, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Άρσεναλ Τούλα, πανηγυρίζοντας μόλις μία νίκη σε επτά αγωνιστικές επί της Νίζνι (3-2 εκτός) στις 19 Σεπτεμβρίου (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες). Πριν την διακοπή για τις Εθνικές μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Κίμκι (0-0 εντός).

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Τκάτσεφ, μέχρι το τέλος Οκτώβρη τέθηκε νοκ άουτ ο Κοσταντίνοφ. Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Νοβοσέλτσεφ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Κίμκι, για το πρωτάθλημα.

Άρσεναλ Τούλα Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΕΝΙΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις αναμετρήσεις κράτησε το νικηφόρο σερί της Ζενίτ, πριν από δύο εβδομάδες επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την ήττα από την Σότσι (2-1 εντός). Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης έπαιξε η αποβολή του Αζμούν στο 42’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς κι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημά τους.

Δύσκολα θα αγωνιστεί ο Καραβάεφ στη σημερινή αναμέτρηση, κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τον Κλαουντίνιο. Άγνωστο παραμένει πότε θα επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους ο τραυματίας Οζντόεφ. Την Τετάρτη (20/10) η Ζενίτ υποδέχεται τη Γιουβέντους για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Σότσι, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 42ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Αζμούν, ενώ παρότι προηγήθηκε με τον Τζιούμπα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (67′, 71′).

Ζενίτ Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.