7η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Άρσεναλ Τούλα, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Ακμάτ Γκρόζνι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Είχε ευκαιρίες, όμως σε καμία περίπτωση δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της, για να διεκδικήσει και το κάτι παραπάνω.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Ντμίτρι Παρφένοφ στην τεχνική ηγεσία, καθώς έλυσε κοινή συναινέσει το συμβόλαιό του. Αντικαταστάτης του είναι ο Μαυροβούνιος, Μίοντραγκ Μπόζοβιτς. Με μόλις τέσσερις βαθμούς, βρίσκεται στην προτελευταία θέση της κατάταξης, πάνω μόνο από την Ουράλ. Απέκτησε τον πρώην διεθνή Ρώσο μέσο Ρουσλάν Καμπόλοφ, που έμεινε ελεύθερος από την Κράσνονταρ, ενώ παραχώρησε στην Όρενμπουργκ τον Γιούρι Κόβαλεφ. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ακμάτ Γκρόζνι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 31′ και παρότι ισοφάρισε επτά λεπτά αργότερα με τον Στεπάνοφ, εν τέλει ηττήθηκε με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις.

Άρσεναλ Τούλα Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μετά τις δυο νίκες που πήρε επί των Ροστόφ (1-3 εκτός) και Ακμάτ Γκρόζνι (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξέι Μπερεζούτσκι φιλοξενήθηκε από τη Ζενίτ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Μπορεί να μην ήταν ιδιαίτερα απειλητική, ωστόσο έκανε δύσκολη τη ζωή της αντιπάλου της, πριν δεχθεί γκολ λίγο πριν το φινάλε.

Μετά και από αυτή την απώλεια, μετράει εννέα βαθμούς σε έξι αναμετρήσεις, με το ξεκίνημα της να μην είναι και το καλύτερο δυνατό που θα μπορούσε. Τις τελευταίες ημέρες της μεταγραφικής περιόδου ανακοίνωσε την πώληση του Νίκολα Βλάσιτς στη Γουέστ Χαμ. Ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Χόρντουρ Μάγκνουσον και Μπρουνο Φουχς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Ζενίτ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 82ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.