5η αγωνιστική

*Η Σπαρτάκ Μόσχας επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Άρσεναλ Τούλα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την ήττα υπέστη και πάλι η Άρσεναλ Τούλα, μετά και τη νίκη που είχε πανηγυρίσει επί της Κρίλια Σοβέτοφ (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντμίτρι Παρφένοφ φιλοξενήθηκε από την Κράσνονταρ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-2. Μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως είδε την αντίπαλό της να ανεβάζει στροφές και να φτάσει στην ανατροπή πριν το ημίχρονο. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγο πριν το φινάλε, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο.

Αυτή ήταν και η τρίτη της ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές, είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Λοκομοτίβ Μόσχας (3-1 εκτός) και Ρούμπιν Καζάν (0-3 εντός), οπότε και είναι στους τρεις βαθμούς. Αν και ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους, οι Γιούρι Κόβαλεφ και Ιγκόρ Γκορμπατένκο δεν είναι ακόμη έτοιμοι να αγωνιστούν. Δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Κράσνονταρ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Λουτσένκο, για να δεχθεί την ολική ανατροπή πριν την ανάπαυλα (24′, 29′, 37′). Το μόνο που κατάφερε στην πορεία, ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, και πάλι με τον Λουτσένκο, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε.

Άρσεναλ Τούλα Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα επτά τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σπαρτάκ Μόσχας, μετά και την εντός έδρας απρόσμενη ήττα από τη Νίζνι Νόβγκοροντ (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρούι Βιτόρια υποδέχθηκε την Ουράλ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Αν και δεν ικανοποίησε με την απόδοση της, αποδείχθηκε καλύτερη από την αντίπαλό της και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Κάπως έτσι, έφτασε τους έξι βαθμούς μετά από τις τέσσερις πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας προηγηθεί και το διπλό επί της Κρίλια Σοβέτοφ (0-1 εκτός). Παραχώρησε με τη μορφή δανεισμού στην Ούφα, τον επιθετικό μέσο Όστον Ουρούνοφ. Αμφίβολοι λόγω τραυματισμού είναι οι Βίκτορ Μόσες, Γιόργκι Μελκάντζε και Κουίνσι Πρόμες. Σταθερά εκτός οι Αλεξάντερ Σελίκοφ και Πάβελ Μασλόφ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ουράλ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Ζομπνίν στο 27ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Σπαρτάκ Μόσχας Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.