*20η αγωνιστική

*Στο Κόπα ντε λα Λίγκα: Αλντοσίβι – Άρσεναλ Σαραντί 1-2

*Over 2.5 ήρθαν οι έξι συναντήσεις των δύο ομάδων σε επίσημο επίπεδο.

ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΡΑΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 48’, δέχθηκε το 2-0 στο 54’.

Έμεινε άσφαιρη σε τρίτη διαδοχική έξοδο και δεν κατάφερε να φύγει με βαθμολογικό όφελος απ’ τη Λα Πλάτα γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 απ’ τη Χιμνάσια. Ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, είχε κάποιες καλές στιγμές να προηγηθεί, πήγε εν τέλει με το 0-0 στην ανάπαυλα. Άσχημη εκκίνηση στο δεύτερο μέρος, δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά, δεν βρήκε απάντηση στη συνέχεια, ηττήθηκε δίκαια.

Επιστροφή στις ήττες για την Άρσεναλ Σαραντί, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-2 με τη Βελέζ, συμπλήρωσε επτάδα αγώνων που αγνοεί τη χαρά της νίκης (0-4-3), μετράει μόλις ένα “τρίποντο” στα τελευταία 12 παιχνίδια (1-7-4) και δεν μπορεί να ξεκολλήσει απ’ τις τελευταίες θέσεις στην ειδική βαθμολογία του υποβιβασμού. Έχει την ευκαιρία απόψε πάντως να κερδίσει την Αλντοσίβι και να κάνει αποφασιστικό βήμα για την παραμονή. Τα τρία πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της ήρθαν “Χ”.

ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΡΑΝΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 6/7 πρόσφατα παιχνίδια.

*Έμεινε άσφαιρη στα 4/6 τελευταία ματς.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Νιούελς. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 11’, δέχθηκε το 0-2 στο 58’, μείωσε με τον Μπόολσεν στο 73’.

Έδωσε συνέχεια στο σερί ηττών και στις προβληματικές εμφανίσεις, την περασμένη αγωνιστική υπέστη την ήττα με 2-1 απ’ τη Νιούελς. Με αυτογκόλ βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ μετά το πρώτο δεκάλεπτο, είχε ύστερα τον έλεγχο στο παιχνίδι, το 0-2 έκανε ακόμη πιο δύσκολο το έργο της και η μείωση του σκορ δεν αποδείχθηκε αρκετή για να αποφύγει την ήττα. Ολοκλήρωσε το ματς με 17 τελικές, μόνο οι 3 ήταν εντός στόχου.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για την Αλντοσίβι, είχαν προηγηθεί αυτές από Σαρμιέντο (1-2) και Ιντεπεντιέντε (3-0), αγνοεί πέντε αγωνιστικές το “τρίποντο” (0-2-3) και βρίσκεται στην προτελευταία θέση της ειδικής βαθμολογίας. Η υπόθεση παραμονή έχει δυσκολέψει και, ειδικά με την εικόνα που δείχνει εντός αγωνιστικού χώρου, φαντάζει δύσκολο να γλιτώσει τον υποβιβασμό. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της, σε όλες έμεινε άσφαιρη. Τιμωρημένος ο χαφ Μασιέλ, παραμένει εκτός ο αμυντικός Μορέγιο, νέα απώλεια ο φορ/πρώτος σκόρερ Καουτερούτσιο.