4η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη χρονικά αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΤΑΟΥΝ

Αήττητη είναι μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές η Χάρογκεϊτ Τάουν. Το Σάββατο, η ομάδα του Σάιμον Γουίβερ φιλοξενήθηκε από τη Μπρόμλεϊ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από δώδεκα λεπτά αγώνα, κατάφερε εν τέλει να φέρει το ματς στα ίσα, με το τέρμα του Νόουλες στο 73ο λεπτό.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά από εκείνες με τη Σάτον (2-2 εντός) και Χάρτλπουλ (2-2 εκτός). Ηττήθηκε μόλις μια φορά στα 16 τελευταία εντός, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη 13 νίκες και δυο ισοπαλίες. Με τρεις απουσίες η αποστολή της για τη σημερινή αναμέτρηση, καθώς εκτός είναι οι Μαρκ Μπεκ (ΕΠ 0/0), Τζόρνταν Θίουλις (ΕΠ 0/0) και Ράιαν Φάλοουφιλντ (ΜΕ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Χάρογκεϊτ Τάουν – Μπαρνέτ παίζει στην Betshop

ΜΠΑΡΝΕΤ

Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη τους τρεις βαθμούς της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα η Μπαρνέτ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Το Σάββατο, η ομάδα του Νιλ Σμιθ φιλοξένησε τη Ίστλιχ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο τέρματα, το μόνο που κατάφερε ήταν να σκοράρει με τον Άνταμς, για το τελικό αποτέλεσμα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πρώτη ήττα στη σεζόν, μετά και τις δυο σερί ισοπαλίες με Όλντερσοτ (0-0 εκτός) και Μπρέιντρι Τάουν (1-1 εντός). Παρέμεινε αήττητη στις τρεις τελευταίες της επίσημες εξόδους, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Αμφίβολος για ακόμη ένα ματς είναι ο Ντέιβ Τάρπι (ΕΠ), που ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις έχασε τα τρία προηγούμενα παιχνίδια. Αρκετές οι απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ίστλιχ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα έξι τελευταία επίσημα παιχνίδια.